Jump to content
Misafir

en son hangi kitabı okudunuz?????

Recommended Posts

Can?m cici Paul Auster'?m var elimde, Sunset Park... Okuyam?yorum ama olsun :) Marquez'in Yüzy?ll?k Yaln?zl?k dahil hemen her kitabi benim için çok özel. Hele ki Kolera Günlerinde A?k! Çilemcim, Ölü Canlar çok alem, bitir de konusal?m kitap hakk?nda :)
Pervin ci?im tam benliksin :) bende Marquez'in kitaplar?na bay?l?yorum ve bugüne kadar okudu?um bütün kitaplar aras?nda favorim ' Kolera Günlerinde A?k''t? ?imdi dü?ünüyorum da aradan 10 y?l geçmi?; yine bir sürü kitap okumu?um ama bu kitab?n yeri ba?ka... bende tam bir Amin Maalouf fan?y?m; adam ne yazsa okurum; asl?nda kitaptan çok benim için yazar önemli; sevdi?im yazar?n bütün kitaplar?n? okumaya çal???r?m; mesela Paulo Coelho'nun kitaplar?n? çok severek okurum... ''Afrikal? Leo'''yu tavsiye ederim mesela.
Aynurcum, Eskiden Amin Maalouf severdim ben de, Tanios Kayas?, Beatrice'den sonra 1. YY, Do?unun Limanlar?, Baldasser'in Yolculu?u, Semerkand, I??k bahçelerivs vs... Onu okudu?umdönemlerde ?ran Ebebiyat?n?yazan farkl? isimlerle tan??t?m, sonra da Amin okumay? b?rakt?m yava? yava?...Ama tüm ?ran edebiyat? de?il asl?nda benim dedi?im, belli bir dönem ve belli ki?iler... Yelizcim, Gülün Ad?'n? okuduysan Foucault Sarkac?'n? da okumu?sundur, o da bir efsanedir. DD ben hala ve hala ?eker Portakal?n? ve Güne?i Uyand?ral?m'? okurum... Bir?ey okumak istiyorsam ama elimdeki kitab? can?m istemiyorsa ilk alimi att?klar?m bu ikisidir...

Misafir

yokPervincim yaa ben Gülün Ad? n? bitiremedim öylece bıraktım. ne bileyim sarmad? beni sanki. belki de başlad???m zaman yanlışt?.

Perwin ve Yeliz bahsi geçen kitaplar? çocuklardan önce mi sonra m? okudunuz? Ben çocuklardan sonra konsantrasyon ve beyin gerektiren o kadar derin hiçbirşey okuyamadım da! K?skand?m birden... Bu aralar ise o kadar ama o kadar da??n?k ki kafam, gazete okurken bile dikkatimi toplayam?yorum! Bu aralar Elif ?afak Firarperest ile bak???yorum... Herhalde bir ara okuymaya başlar?m...

Can?m cici Paul Auster'?m var elimde, Sunset Park... Okuyam?yorum ama olsun :) Marquez'in Yüzy?ll?k Yaln?zl?k dahil hemen her kitabi benim için çok özel. Hele ki Kolera Günlerinde A?k! Çilemcim, Ölü Canlar çok alem, bitir de konusal?m kitap hakk?nda :)
ayy evet içim bay?l?yor bazen okurken ama inat ettim sonunu acayip meak ediyorum o yüzden okumaa devamsmiley36.gif çok az kald? 10 sayfa falan yar?n bitiririm büyük ihtimalsmiley1.gifkonu?uruz yar?n :)

Sizin bu verdiğiniz kitaplar? okurken hat?rladım... Tempo dergisi geçenlerde "okunmas? gereken 50 kitap" diye bir ek vermi?ti. Okumaya merakl? koci? için aldım ama KV, koci? ve ben konuşurken fark ettik ki bizim okuma merakl?s? sadece 2-3 tanesini okumu?. Biz ise yazar?n o kitab?n? değilse bile bir ba?kas?n? illa ki okumuşuz. Tabii nerede? Lisede!!! Hmmm bunlar? oturup tekrar okumak lazım olduk ikimiz de... 15 ya? ile 40 (68) ya? arasındaki fark? görmek lazım!

Geceyarısı Çocuklar?-S. Rü?di'Yüzyıll?k Yaln?zl?k'-Gabriel Garcia Marquez Yüzba?? Corelli'nin Mandolini-Louis de Bernieres?nci Küpeli K?z-Tracy Chevalier Gülün Ad?-Umberto Eco Trainspotting-Irvine WelshSadist-Stephen KingUtanç-JM CoetzeeDam?zl?k K?z?n Öyküsü-Margaret AtwoodGizli Tarih-Donna TarttAlt?n Defter-Doris Lessingbu k?taplar güzel m?

Fikirlerim :'Yüzyıll?k Yaln?zl?k'-Gabriel Garcia Marquez - Arkadaşlar beğenmi?ler ama bana bir yerinde hakkaten yüzyıl sürdü gibi gelmişti.Yüzba?? Corelli'nin Mandolini-Louis de Bernieres - okudum ve beğendim diye hat?rl?yorum!?nci Küpeli K?z-Tracy Chevalier - filmini gördüm sadece!Trainspotting-Irvine Welsh - ben ingilizcesini okumaya çal???p aksan nedeni ile bayıl?p b?rakm??t?m!

Misafir
Perwin ve Yeliz bahsi geçen kitaplar? çocuklardan önce mi sonra m? okudunuz? Ben çocuklardan sonra konsantrasyon ve beyin gerektiren o kadar derin hiçbir?ey okuyamad?m da! K?skand?m birden... Bu aralar ise o kadar ama o kadar da??n?k ki kafam, gazete okurken bile dikkatimi toplayam?yorum! Bu aralar Elif ?afak Firarperest ile bak???yorum... Herhalde bir ara okuymaya ba?lar?m...
can?m tabbii ki çocuklardan önce okudum :) ay ?imdi mümkün mü :) ?u aralar ortalarda dola?an bir bekta?? f?kralar? kitabi var ara ara onu okuyorum sadece :)

Perwin ve Yeliz bahsi geçen kitaplar? çocuklardan önce mi sonra m? okudunuz? Ben çocuklardan sonra konsantrasyon ve beyin gerektiren o kadar derin hiçbir?ey okuyamad?m da! K?skand?m birden... Bu aralar ise o kadar ama o kadar da??n?k ki kafam, gazete okurken bile dikkatimi toplayam?yorum! Bu aralar Elif ?afak Firarperest ile bak???yorum... Herhalde bir ara okuymaya ba?lar?m...
Hehhehe! Tabii ki do?umdan önce :) ?imdi Cin Ali'yi bile okusam bi dakka ne olmu?tu bu kimdi diye ba?a dönecek durumday?m... Ama çal???yorum, elimin alt?nda çok sevece?im bir sürü kitap var, kafa çal??t?rmay? gerektirmeyen, hafif ?eyler... Hepsi bir anda olacak de?il, yava? yava? :D

Dün Leyla'y? bitirdim güzeldi ama yine de bin muhteşemgüne? kadar değildi, bu sabah da yeni Babil'de Ölüm ?stanbul'da A?ka başladım, ilk sayfalar çok ak?c?yd? bu kitap da ?ah ve Sultan gibi çok güzele benziyor bakalım okuyup görece?iz.

Misafir

nur bilgino?lu anaç-ikiz aynas? hamileyken okumu?tum hamileliğimden bu yana henüz kitap okuyamadım

ben bu aralar steig larsson'un millennium serisine başladım. ilk kitab? bitirmek üzereyim. kızlar olmasa 24 saat elimden b?rakm?cam ama maalesef. her an aklım kitapta ama okuyam?yorum ancak kızlar uyurken alabiliyorum elime. muhteşembi kitap insan? içine alıyor ve bırakmıyor çok ak?c? çok güzel.serinin diğer kitaplar? daha iyi diyor herkes aldım onlarda hazırda bekliyor. ba??mdaki a?r? dinerde bugün ilkini bitirebilirsem yarında ikinciye başlar?m.

sinan akyüz piruze'yi bitirdim çok güzeldi 1 günde kaptırd?m kendimi bitti:)şimdi moskof cariye Hürrem'? okuyorumEdited by: karaduman777

ben kızlar?n doğumundan sonra hiiiiç kitap okuyamadım...başlad?klarım oldu ama devam?n? getiremedim....zira okuduklarım?n içeri?ini bile unutmu? durumday?m...ben bu aralar farklı bir şeye merak saldım....aslında eskiden de merakl?yd?m da:) puzzle yapıyorum şu s?ralar...kızlar? uyuttuktan sonra akşamlar? 1 saat ayır?yorum ....kendim için 1 saat:))bütün gün şu parçay? da bulsam o köşeyide tamamlasam diye dü?ünüyorum :) ilerde kızlarım büyüyünce 5000 lik tamamlama hayalim var :)şimdiki sadece 1000 parça...

Misafir

puzzle da çok severim ama onun için yer lazım, bizim malesef müsait yerimiz yok rahat rahat serip yapacak,