Jump to content
Misafir

en son hangi kitabı okudunuz?????

Recommended Posts

ben elif şafak ın aşk kitabında yarım kaldım, çünkü aklım hep bebeklerimde:) konsantre olamıyorum hiçbirşeye.. güzeldi yoksa kitap.. ayrıca kardeşim çok okur benim, ısrarla okumamı istediği bir kitap var, almış bide kitabı bana,al diyodu,almamıştım daha:) erdal demirkıran ın 'sadece aptallar 8 saat uyur' diye bi kitabı.. bişeymi ima etmeye çalıştın falan demiştim:) ama bebek bakan anneler için çok iyi bir kitap dedi.. haberiniz ola:)

Ayşe kulin hayat ve hüzün. Daha yenii başladım ama akıcı bir kitap. Severim Ayşe Kulini ve kitaplarını

Gülşahcım aynen katılıyorum. Ben de son 1 ayda Tek ve Tek başına Türkan, Hayat ve Hüzün'ü okudum.. Çok akıcı kitaplar. Ayşe Kulin'in kendi hayatı da tam romanlıkmış, neler görmüş yaşamış....özellikle çocukları ile ilgili yaşadıkları.. mücadelesine hayran kaldım..

ben elif şafak ın aşk kitabında yarım kaldım, çünkü aklım hep bebeklerimde:) konsantre olamıyorum hiçbirşeye.. güzeldi yoksa kitap.. ayrıca kardeşim çok okur benim, ısrarla okumamı istediği bir kitap var, almış bide kitabı bana,al diyodu,almamıştım daha:) erdal demirkıran ın 'sadece aptallar 8 saat uyur' diye bi kitabı.. bişeymi ima etmeye çalıştın falan demiştim:) ama bebek bakan anneler için çok iyi bir kitap dedi.. haberiniz ola:)

o kitabı ben okudum o kitaptan sonra 4buçuk saatlik uyku bana yeter drsin hatta beno adamın nerdeyse tüm kitaplarını okudum uzun sürmüyor zaten başlayınca kendiliğinden bitiyor okuduğun her kitabından sonra dünyayı yıkıp baştan yaratma isteği oluyordubendehatta dünyayı sen kurtarırsın inancı oluyor alacakaranlık serisini1haftada bitirdim aslında daha da kısa sürerdi de bitmesin istedim:)) en son ateşböceği yolu diye bi kitap okudum son 50sayfasında hep ağlamıştım arkadaşlık üzerine bi kitaptı bütünün bir parçasına başladım sonra hastaneye yatınca evde kaldı aklıma gelmişken söyliyeyimde getirsinler ismi geçen kitaplarında bi çoğunu okudum bitiremediğim üç kitap var ferrasini satan bilge oğuz atayın tutunamayanları birde yüz yıllık yanlız kitap çok güzelmiş ama ilk 50 sayfasında bi ailenin soy ağacı anlatılıyordu uzun ve birbirine çook benzeyen isimler vardı kimim kim olduğunu bi türlü öğrenemediğim için bırakmak zorunda kaldım

Ateşböceği Yolu nu okudum..Oldukça güzel bir kitap.. Defalarca yazmış olabilirim ama okumadıysanız, Bin Muhteşem Güneş Uçurtma Avcısı Leyla Okumalısınız..Kesinlikle tavsiye derim.. Ha bir de arada eğlenceli bir şeyler okumak isterseniz eğer Sophie Kinsella nın Pasaklı Tanrıça kitabından başlayıp yazdığı bütün kitaplarını keyifle okuyabilirsiniz

Hülya ben Demet Altınyeleklioğlu nun Moskof Cariye Hürrem kitabını okumuştum. Akıcı ve güzeldi. Diziyle benzerlikler var farklı yerler de var.. (Kitapta Valide Sultan baştan beri Hürremden taraftı, Hürremi padişaha sunmaya çalışan bizzat kendisiydi)

Hülya ben Demet Altınyeleklioğlu nun Moskof Cariye Hürrem kitabını okumuştum. Akıcı ve güzeldi. Diziyle benzerlikler var farklı yerler de var.. (Kitapta Valide Sultan baştan beri Hürremden taraftı, Hürremi padişaha sunmaya çalışan bizzat kendisiydi)

Tşk Zehra'cım

Canım cici Paul Auster'?m var elimde, Sunset Park... Okuyam?yorum ama olsun :) Marquez'in Yüzyıll?k Yaln?zl?k dahil hemen her kitabi benim için çok özel. Hele ki Kolera Günlerinde A?k! Çilemcim, Ölü Canlar çok alem, bitir de konusal?m kitap hakkında :)

ölü canlar? bende okudum ama yüzyıll?k yanlız malasef yaklaşık 3kez başladım ama kimin kim olduşunu anlayamadım bir türlü herkes çok güzel diyor ama ben okuyamadım ate? böce?i yolunun son 50 sayfas?nda hünküre hünküre a?ladım ve uçurtma avc?s?da çok özel bi kitapt?r onunda bi çok yerinde salya sümük a?ladım birde şu hortumlu dünyada fil yanlız bi hayvand?r var o da çok e?lenceli bi kitaptr? bi gecede biten cinslerden:))

Misafir

Hugo'nunSEF?LLER i mutlaka okunmal? ama iyi bir çeviriden(öyle 1-2 ciltlik olanlardan değil) Jan valjan kahraman?m olmuştu. oğlum olsaydı ad?n? Can koyacakt?m. Kostas Mourselas'?nKIZILA BOYALI SAÇLAR kitabinda çok e?lendim. vee tabii ki Mina Urgan'?n B?R D?NAZORUN AN?LARI harika ötesi.. 3 kere okudum. Edited by: yelizz

Misafir

konu başlığı ''en son hangi kitab? okudunuz'' ama okuduklarım?zdan tavsiyeler yazd?k çoşunlukla. böyle daha güzel oldu sanki :) sonunu getirmeden b?rakt???m tek kitap UmbertoEco'nun gülün ad? :-/ Edited by: yelizz

kafka'dan dönü?üm'e başladım. ayrıca, ben bu ara,çocukluşumun kitaplar?n?, yani; küçük prens'i, şeker portakal?'n?, güne?i uyand?ral?m'?, sevdal? bulut'u , küçük kara bal?k'? tekrar okumay? planlıyorum. bebelerime de okuycam, anlat?cam, hazırl?k yapmam lazım :) geçmi?e dönüp de çok hüzünlenirsem kemalettin tu?culara da bir bakabilirim belki :P

Misafir

Her aksam okuduşum gibi bu aksamda okudum!!Masal kervan? (Bilal Akba? )anne bize hikane okurmusun diyolar hemen .

Can?m cici Paul Auster'?m var elimde, Sunset Park... Okuyam?yorum ama olsun :) Marquez'in Yüzy?ll?k Yaln?zl?k dahil hemen her kitabi benim için çok özel. Hele ki Kolera Günlerinde A?k! Çilemcim, Ölü Canlar çok alem, bitir de konusal?m kitap hakk?nda :)
Pervin ci?im tam benliksin :) bende Marquez'in kitaplar?na bay?l?yorum ve bugüne kadar okudu?um bütün kitaplar aras?nda favorim ' Kolera Günlerinde A?k''t? ?imdi dü?ünüyorum da aradan 10 y?l geçmi?; yine bir sürü kitap okumu?um ama bu kitab?n yeri ba?ka... bende tam bir Amin Maalouf fan?y?m; adam ne yazsa okurum; asl?nda kitaptan çok benim için yazar önemli; sevdi?im yazar?n bütün kitaplar?n? okumaya çal???r?m; mesela Paulo Coelho'nun kitaplar?n? çok severek okurum... ''Afrikal? Leo'''yu tavsiye ederim mesela.

Misafir

En son hamilelik döneminde Elif ?afak'?n A?K'? okumu?tum.Çocuklar olduktan sonra birde çal??maya başlayınca okuyamaz oldum :( Ama bende artık eski günlere dönmek istiyorum.Her Cumartesi kendime kitap hediye alma günümdü,mutlaka alır ilk sayfas?na da içimden geçen birşeyler yazar ve 1 haftada bitirirdim o kitab?.Ay?e Kulin favorimdir.Nermin Bezmen S?r ve Aura'n?n incileri tavsiye ederim.H?fz? Topuz'un tarihi bu kadar güzel anlatmas?na bayıl?r?m.Dan Brown'un kurgusu müthi? kitaplar? çok heyecanland?r?r beni daha bir sürü bir sürü... Ama şimdi başlad???m hiç bir kitap yok:(( ,internette geçen gün bakarken 21.Yüzyılda anne baba olmak diye yeni bir kitap var o dikkatimi çekti Ay?e Kulin Hayat Elif ?afak Firarperest Hepsini alıp aynı anda okumak istiyorum :))