Jump to content
Sign in to follow this  
HLYOGZ

26.haftamızdayız

Recommended Posts

Merhaba aranıza yeni kat?ld?m. ?stanbul anadolu yakas?nda oturuyorum ve doguma hangi hastaneye gidece?ime karar veremiyorum.Bu güne kadar özel bir hastaneye gidiyordum ama özellerin yeni doğan yoğun bakımları hakkında tereddüdlerim var tam teşekküllü bi hastane istiyorum malum ikizlerimiz erkenden gelmeye kalk?yor bilgilerinizi payla??rm?s?n?z?Asl?nda ben zeynep kamili istiyorum siz ne dersiniz?

Misafir

allah kazasiz kurtarmak nasip etsin saglikla sihatle kucagina almayiinan zaman o kadar cabuk geciyorki bende hep öle diyordum bak simdi 5 bucuk aylik oldular bile

Misafir

hastane hakkinda bilgi veremeyecegim ama sana tavsiyem iyi arastir ve iyi bi yere git cocuklar icin bu cok önemli bence hele ikizler icin cok daha önemli oldugunu düsünüyorum bence dogumdan önce dogum yapmak hastaneye karar verdiginde git dolas yani tani orayi ben öle yapacaktim ki 2 ay öncesi hastaneye yatinca tanimaya gerek kalmadi ezberlemistim calisan herkesi smiley4.gif

Merhaba Hulya hosgeldin oncelikle Allah yavrularını sağlıkla zamanında kucağına almay? nasip etsin. Bence de once hastanelerin yoğun bakımların? gor bak ona gore karar ver derim ben. yoğun bakımda hijyen cok onemli. benimkilerde erken doğdu cok sukur o donemleri atlatt?k. ?n?allah yoğun bak?ma gerek kalmayacak doğumlar diliyorum.

hoşgeldin hülya ben erken doğum yapan biri olarak zeynep kamil hiç önermem ben gittim ve kaçt?m o hastaneden ben dr özeldi ben özelde yapacakt?m ama Göztepe ssk ve memorial m?d?r ne bilmem o hastane karşıl?kl? biz yolun o taraf?na geçemeden göztepeye girdik mecburen ve gayet iyi gitti yoğun bak?m? ç?k iyiydi bana çok iyi bakt?lar ki benimde hayati tehlikem vardı doğumdan sonrada ama hepsi geçti ama sana tavsiyem ERKEN DO?UM laf?n? unut huzurla zamanında bekle bebeklerini

hülya ben neden özel hastaneye güvenmedi?ini anlamadım canım. kadın doğum hastanelerinde bir sürü enfeksiyon vakkas? ya?anm?? bir ülkedeyiz malesef. bende yeni doğum yaptım üstelik erken doğum yaptığım için 2 kuzumda çe?itli sebeplerden 1 hafta küvözde kaldı. sgk ile anla?mas? olan özel bir hastanede doğumumu yaptım aynı hastanenin yeni doğan yoğun bakımbölümünde de kuzular?m kaldı. sgk ile anla?mal? olduşu için hastane hiç ödemede yapmad?k( biz bunu hastaneden ç?karken ö?rendim o ayrı) sende aynı ?artlarda bir hastane bulabilirsin bence....

Evet şu anda kontrollere gittişim hastanede öyle yoğun bak?mda küvez parası alm?yorlarbilmiyorum sadece onlara birşey olur sebebide yanlış seçim yapmam olur diye çok korkuyorumordan oraya sürülmeleri ihtimali var gibi geliyor mesela burda bunu yapam?yoruz şuraya sevk gibi senin meleklerin kaç haftalık geldiler hastanenin ad?n?da söyleyebilirmisin cevaplarsan sevinirim allah sağlık sıhhat versin.

hülyacım ben kocaelide konak hastanesinde doğum yaptım. dr ad? erdinç gözcü bana sadece t?bbi bir müdahale gerekirse üniversite hastanesine gidebileceğimizi söyledi. küçü?ümün ba??rsaklar? ile ilgili bir problem ya?ad?k onun için. ben 35+1 de doğum yaptım ama küçük olanı anne karn?nda 10 gün hiç geli?me göstermedi onun için hemen küvöze al?nd? büyük olan oğlum doşunca a?lamad? o yüzden küvöze al?nd? iki bebeğiminde emme refleksi geli?memi?ti ve küçü?ümün kakas?n? yapamad? ve 1 hafta küvözde kaldık. hastanenin çocuk yoğun bak?m?yla ilgilenen dr bul ve onunla konu? seni tatmin etmiyorsa o zaman başkahastane ara bence. ben erdinç beye çok güveniyorum bebeklerimi artık bana getirme diyene kadarda ona götürmeyi dü?ünüyorum bence bu güven çok önemli.... Allah bizlere de bebeklerimizede sağlık versin....

dimi...şu anda gittişim hast.çocuk dokt. demen gibi beni tatmin etmedi ağzından zorla laf aldım offf belliki tek çözüm bir bir hast.i gezmek.Te?ekkür ederim  

Ben Alman hst nde doğum yaptım.Bebeklerimin yoğun bak?mda kalabileceğini dü?ündü?üm için.Ara?t?rmalar?m?z oran?n en iyilerden olduşunu gösteriyordu.Neyse ki bebeklerim küvezde bile kalmad?lar.Sana da hayırlı doğumlar dilerim.

hülyacım aramıza ho? geldin bende anla?mal? özelde doğum yaptım.bir çok özelin yeni doğan yoğun bakımüniteleri var.ona göre seçim yaparsan ihtiyaç durumunda sorun olmaz die dü?ünüyorum.ben 35+3 te doğum yaptım ve küvöze ihtiyacım?z hiç olmadı.ama olsaydıda hastane tam te?eküllü ve donan?ml?yd?.yani içim rahatt?.hayırlıs?yla kucağına alman dile?iyle,

merhaba arkadaşlar,ben zeynep istanbulda oturuyorum.benimde sizler gibi minicik ikiz bebeklerim olacak in?.cok mutlu ve cok heyecanlıy?m.tek yumurta ikizi ve ikiside erkek.hamileliğimin 23. haftasınday?m..bu zamana kadar herşey çok normaldi lakin gecen haftaya kadar:(gecen hafta doktor kontrolüm vardı ve bebeklerimin birisinde sıvı azalmas? var bu da erken doğum riski malasef:( cok üzgünüm bu konuyu hemen sizlerle payla?mak istedim...doğum içinçok erken, bu aylarda doğum yaparsam bebekleriminde ya?ama olas?l??? cok az:((( doktorum 26. haftay? gecsek ii olur dio ama dahada cok var sanırım:( sizin desteklerinizi bekliyorum ltfn bu konuda bana yardımcı olurmusunuz:((????

Misafir
merhaba arkada?lar,ben zeynep istanbulda oturuyorum.benimde sizler gibi minicik ikiz bebeklerim olacak in?.cok mutlu ve cok heyecanl?y?m.tek yumurta ikizi ve ikiside erkek.hamileli?imin 23. haftas?nday?m..bu zamana kadar her?ey çok normaldi lakin gecen haftaya kadar:(gecen hafta doktor kontrolüm vard? ve bebeklerimin birisinde s?v? azalmas? var bu da erken do?um riski malasef:( cok üzgünüm bu konuyu hemen sizlerle payla?mak istedim...do?um içinçok erken, bu aylarda do?um yaparsam bebekleriminde ya?ama olas?l??? cok az:((( doktorum 26. haftay? gecsek ii olur dio ama dahada cok var san?r?m:( sizin desteklerinizi bekliyorum ltfn bu konuda bana yard?mc? olurmusunuz:((????
can?m benim Allah yard?mc?n olsun.. ben de senle ayn? haftaday?m, ben de tek yumurta ikizi erkek bekliyorum.. Rabbim yard?mc?m?z olsun, sen hangi hastaneye hangi doktora devam ediyorsun.. amniyon s?v?s? kontrolden kontrole de?i?ebiliyorum?... ama insan endi?eleniyor tabi... can?m benim de bugün kontolüm var, çok endi?eliyim, içim rahat de?il yine.. çünkü ilk defa bir kontole e?im olmadan tek ba??ma gidece?im.. sanki o olsa yan?mda hiç sorun olmayacak gibi geliyor, benimki de tak?nt? i?te... :(( can?m neyse in?allah 34ten önce do?urmazs?n , Allah yard?mc?n olsun

hülyacım öncelikle inşallah vakitli zamanl? doğum yapars?n ben avrupa yakas?nda olduşum halde dr umun tavsiyesiyle anadolu yakas?nda maltepede delta hastanesinde doğum yaptım otelcillik hizmetleri fena değildi ama bebekler için çok iyi ben çok memnun kaldım tavsiye ederim

Misafir
hülyac?m öncelikle in?allah vakitli zamanl? do?um yapars?n ben avrupa yakas?nda oldu?um halde dr umun tavsiyesiyle anadolu yakas?nda maltepede delta hastanesinde do?um yapt?m otelcillik hizmetleri fena de?ildi ama bebekler için çok iyi ben çok memnun kald?m tavsiye ederim
özlem can?m ben seni medipolde do?um yapt?n san?yordum, ama deltay? duyunca çok sevindim.. ben maltepede oturuyorum, delta bize yak?n.. gerçi kontollerimi i? yerime çok yak?n bir doktorda yapt?r?yorum ama k?smet olurda o günleri görürsek ?ayet doktor bir hastaneyle anla?acak.. delta bu kadar iyiyse daha uzaklar? aramaya hiç gerek yok... deltay? bana ?uan 2,5 ya??nda ikizleri olan müdürüm de önermi?ti, o çocuklar?n? medipolde do?urdu ama çocuklar?n kontrolü her türlü hastal???nda deltaya gidiyor... can?m sizin sigortan?z çocuklar?n küvez olay?nda i?e yarad? m?? delta ne kadar fark al?yor do?um ve küvez olaylar? için bilgi verebilir misin? bu arada p?t?rc?klar?n? da öpüyorum, iyice güzelle?mi?lerdir ?imdi :)) Edited by: kazandibi

aaa özlemcim ben de deltada doğum yaptım. yoksa doktorunun ad? saime han?m m?yd?. çünkü üçüzler var diye baya?? tela?l?yd? ve her gördü?ünde anlat?yordu. o sen miydin yoksa:) ben de çok memnun kaldım hastaneden ama doktorum özeldi. sadece doğum yapmak için deltaya gittim. ama çocuk doktoru hiç iyi değil bir kere gittim daha da oraya gitmiyorum.

sehercim,bugün bende doktora gittim..benimde sol taraftaki bebeğimin suyu fazla:(((( azalma diil:((( birinin suyu fazla oldugu için diğerinide etkilio malasef cünkü tek yumurta ikizleri:(((ben avrupa yakas?nda oturuyorum,ye?ilköy international hastanesine gidiyorum,doktorum r?za mand?razl? bu dalda çok ii özellikle çoşul gebelikte.canım in?. sende bebeklerini sağlıkl? sıhhatli kucağına alırs?n..sende bi risk yok in?.?

Misafir

delta doğum için iyi bir adres sanırım.. ben biraz daha ara?t?r?y?m buray? en iyisi smiley2.gif