Jump to content
Sign in to follow this  
durusoy

Bağırsak gelişimi ve emme problemi yasayn bebekler

Recommended Posts

Merhaba, 21 haziranda 35+1 de kontrol icin dr gittişimde trombosit değerlerimin dü?mesi sonucunda bebeklerim dünyaya geldi. Ilk bebeğim tuna 2200 doğdu. Doşumdan sonra hemen a?lamadi.ikinci bebeğim ege 1800 doğdu hemen a?lad? hatta dr teyzesinin üstüne cisini yapt?. Bu bebek daha çabuk toparlanacak dediler... su an hala ikiside yoğun bak?mda Tunam emmeyi beceremiyor. Egemin ba??rsaklar? çal??m?yor. Anne sütüyle besledi?i günün ertesinde karn? ?i?mi? herşeyi kusmus tekrar serumla beslemeye başlam??lar. Benzer sorun yaşayanlar bu konuda deneyimi olanlar bu konuda birşeyler okuyanlar bana biraz bilgi verirse sevinirim artik ne yapacağım? bilmiyorum... Kendimi cok suçlu hissediyorum....

Tabiki ya?ad?k hemde uzunnnnca süre ya?ad?k benim ege'minde durumu aynıyd? sütü tolore edemeyip sürekli kusuyordu kustugu içinde sadece damardan serumla besleniyordu ama bag?rsak gelişiminden ziyade hastanede mikrobu sebebiyle 3 kere bag?rsak enfeksiyonu geçirmesinden ötürü böyle oldu dogumdan 10 gün sonra baslad? bizde 2 ay yatt? hastanede sonra verdiler kusan hiç beslenemeyen oglumu elimize ne verdiysem kusuyordu her ö?ündeee !!!! sonra hemen bir dr buldum şule hoca allah raz? olsun ondan kusmalar? 6 ay sürdü ilaçta kulland?k bunun icin,6 ay boyunca ald?g? aylık kg 400 gr m? geçmedi ama 6 ay sonunda kusmalar kesilince cok güzel toparlad? ege cok i?tahl? bir bebekti hiç unutmuyorum küvezde deli gibi aglard? süt için ama veremezdi hem?ireler kusup t?kand?g? için sonuc olarak hepsi geçiyor arkadas?m bag?rsaklar?n ve mi?desinin gelişimini tamamlamas? 3 günde olmuyor tek önerim sabır sabır sabır.. suanda emmesi en son derdin olsun benimkiler hiç emmediler ama 6 ay sütümü sa?arak verebildim eh bunada ?ükür smiley1.gif 7/24 gecede uyanarak 2 saatte bir sütünü sa?man? öneririm sık sık sa?massan sütün kesilir arkadas?m cok geçmi? olsun. h?? kızımda aksine i?tahs?z bir bebekti halada öyle,18.gün normal be?i?e bile geçti küvezden ama oda bag?rsak enfeksiyonu geçirdi 2 aya yak?nda o kaldı felan filan,suan gayet sağlıkl?lar 2 yaşınday?z 30+1 de doğdular....

arkadaşım benim bildişim bişey varsa, o da bu sitede pekçok minicik doğmuş sava?c? olduşu ve hepsinin de bugün aslanlar gibi olduklar? :)) ve bildişim birşey daha varsa o da şu ki, trombosit değerlerini istesen de kendin dü?üremezsin... işte bu yüzden, erken doşurmak zorunda kalm?? olmak (ki gayet de iyi bir hafta doşurduşun hafta) senin suçun hiç hiç hiç değil... o yüzden yapman gereken en önemli şey kendini suçlamay? kesmek olacakt?r arkadaşım... hemen şimdi :) tamam m????

Misafir

SEDACIM BEN?M RÜZGARIMDA DA BAGIRSAK SORUNU OLDU 2 GÜN SÜT VERMED?LER B?RAZ D?NLEND?R?P AZAR AZAR SÜT ALMAYA BASLADI VE ??MD? BIRAKSAN 100 CC DEN FAZLA ALIYOR.. SIKMA CANINI HEMEN TOPARLAYACAKLAR ?NSALLAH ONALR..

Misafir

A UNUTMUSUM BEN?MK?LER 35. HAFTALARINA GELENE KADAR EMEMEM??LERD? ??MD? ?K?S?DE EM?YOR AYRICA AHUNUN B? OGLUSUDA EMM?YORDU SANIRIM EMZ?KLE FALAN ÖGRETT?LER K? B?L?YORUSN O 37 DE DOGUM YAPTI.. KEND?N? SUÇLAMA LÜTFEN ÇÜNKÜ KEND?N? ÜZÜP SUÇLU H?SSEDER VE SÜTÜN KES?L?RSE BU SEFERDE BEBEKLER?NE SÜT VEREMED?G?N ?Ç?N KEND?N? SUÇLUYACAKSIN..

Doşumda hemen a?lamalar?da ci?er gelişimlerinin iyi oldugunu gösteriyormu? yani a?lamalar? ba?rsakla ilgili değil sedacım benimkilerin ikiside hemen a?lam??lard? ama 2 ay kaldılar işte çe?itli sebeplerle ,peki seninkilerin ci?er durumlar? nasıl oksijen alıyorlar m?,başkasağlık sorunları geçirdilermi var m? ?

evet sık sık süt sa??yorum oğluşlar?m için. ama dün birden gögüslerim sertle?ti ve süt sa?arken hiç süt gelmedi ama ç?ban gibi acıd? ?l?k du? aldım sonra susam ya?? ile masaj yaptık bu gün hastaneye gidince ordaki makinayla sa??m yaptım ama hala sa? gögsüm sert dr um sık sık dayanabildi?in kadar çok sa? sütünü dedi.

aaa o zaman t?kanm??t?r sert yerleri açman lazım tabi hastanedekiler daha güçlü makinelerdir sen sürekli sa? canım vede sıcak su kompresleri yap sıcak havlular koy gö?üslerine benimde cok t?kanmalar oluyordu sütün bol demekki yarasın oğluşlara

nilay , zeynep, elifim verdiğiniz destek ve bilgiler için çok teşekkür ederim. nilayc?m ciğerleriyle ilgili ilk gün biraz tunam sorun ya?am??nefes alırken sonrasında herşey yolunda. bugün oğluşlar?m? gördüm yeniden. tunam emmeye başlam?? yarın bir aksilik olmazsa verece?iz size dedi dr. egem çok k?yamet koparm?? bugün sütümü vermi?ler gittişimizde yine a?l?yordu açl?ktan m? a?r?dan m? bilmiyorum.....

ayyyy yarın kavuşuyor musun bebeciklerine hayırlıs?ylan :))) anommmmm :))) ne güzeldir onlar şimdi minicik minicik misler gibi :))) benim içinde içine çek annesi o kokular?n? emi :))) sağlıcakla, sıhhatle, huzurla, neşeyle kavu? bebeciklerine inşallah :)) bu gece iyi uyumaya çal?? :)) eve geldiklerinde bu gecenin k?ymetini bilmedi?ine hay?flanabilirsin zira 2 saatte bir acıkan iki minik varl?k olacak hayat?nda inşallah :)

Misafir

Gözün aydın arkadaşım.Hiçbirşeyi dert etme sak?n herşey yoluna giriyor.Onlar öyle güçlüler ki minicik bedenleri kale gibi s?lam oluyor.Allah?n izniyle herşey yoluna girer.Sütünü sık sık sa?may? sak?n ihmal etme.O mis kokulular? bizim içinde kokla annesi.

Evet hepiniz icin tek tek kokladim Tunam? artık kollar?ma alabiliyorum bir o?lusumu ama hala annesini emmeyi beceremiyor malesef. Olsun annesi kendisini sa?ip onu biberonla besliyor. Yoşun bak?mda emmeyi bu şekilde ö?rettikleri ve annelerinin gö?üs uçlar? olmadı?? için normalmis zaten biberondan içerken bile yorulup uyuyor ;) Egemde dün beslenmeye başlam??t? bugün sorun ya?amam?? onu da beslemeye devam ediyorlar dr göremedim hem?irelerde kurallar gere?i pek bilgi vermiyor ama Tunadan edindişim deneyimle diye bilirim ki oda biberonla besleniyor. Tunam sakin bir bebek ama annesi heyecandan uyuyamiyor ;) Egeme canım sık?ld? aslında sanki Tunay? alıp gittişimizi anlam?? gibi yirtti ortalığı aglamaktan seni de alacağım iyile? dedim gözlerini kocaman kocaman aç?p bakt? tekrar a?lamaya başlad? biri yanımda olursa daha kolay sabrederim diyordum ama öyle değilmi?.... Kuca??na alana kadar sanki bir hayaldi ya?ad?klarım şimdi biliyorum ki gerçek içim daha cok aciyor ama daha güçlü olmam gerekiyor daha iyi biliyorum... Gerçekten onlar cok güçlü çocuklar.... Çünkü onlar özel çocuklar....

:)) oyy mis kokulu mini?ler ve heyecanlı bir anne... yazm??s?n ya heyecandan uyuyam?yorum diye... yüüzmde bir tebesüümle yazıyorum..çok güzel ve çok özel anlar!!! zaman nasıl geçiyor anlam?caks?n bile...süt, gaz, emdi emmedi derken ....oyy kıyamam!! ve eminim sen onlara çok iyi bir anne olacaks?n!! :)

Sa?ol Emelcim bu sabah bana bir süpriz yapıp Ege mi de verdiler bana. şimdi tek derdim beni emmiyor olmalar? ama elbet emeçekler emmezlerse de annesi en güçlü sa?ma makinalar?ndan alıp onları doyuracak...Zor günümde yanımdaydiniz Allah hepinizden raz? olsun....

ah pa?acıklar yaaaa... tunacık ho?gelmi?, sefalar getirmi? anne kucağına ve evca??z?na :))) egeci?in de az kalm??t?r annesi eminim ha bugün ha yarın o da kavu?acakt?r sizlere ve yuvas?na... sanırım böylesi daha güç olmuştur birisini alıp birisini b?rakmak... insan birisini alıp markete gitse ve diğerini de evde b?raksa bile vicdan? s?zl?yor... nerde kaldı ki birisini hastanede b?rakmak... o da ad? gibi güçlüdür annesi bak inşallah çabucak toparlanıp o da gelecektir yanın?za çabucak :))) ikisinin de mis g?d??lar?ndan kokla annesi bizim için emi :)))

Misafir

sedacım çok sevindim bebeklerinin eve gelmesine..çok anlıyorum seni..kanatlar?n?n alt?na al?nca insan huzur bulabiliyor..sen onlara dokundukça hayat bulacaklar ..serpilip kana cana gelecek melekler..göreceksin..hayırlı olsun canım