Jump to content

Recommended Posts

çok kısa ve öz bir soru sormak isterim. hurafeci kadınlardan biri (kv değil) "bebelerin yaz k?? ayağına çorap giydir hemen soşuk alır, ince çoraplardan edin, arada ç?karsan da, genel olarak çorapl? dursunlar. bebecikler sen farketmeden ayaklar?ndan ü?ü??türler (yumuşak g ile yaz?l?yor)"didi. a) tamamen hurafe b) gerçek pay? olabilir c) gerçek d) gerçekler acıd?r e) başımıza çorap örme

neyse ?akay? geçelim.... 1-1,5 yaşına kadar benim kontrolümde giyiniklerdi..şimdi ise aklına esen ç?karal?m diyor hatta ç?kar?yor... ama duruma göre kontrol edip yine giymelerini, yada terlikle gezmelerini sa?l?yorum...... annem anneannem için hep der ''ayaklarınız? ü?ütmeyin derdi de giymezdik,..şimdi anlıyorum'' diye....sanırım bir gerçeklik pay? vardır.. :))))))))) ha bi de alışkanlıklar ve ya?ad???n memleketle de ilgisi vardır tabi...

ben de c ve d seçeneklerine inandım, aynen Emel gibi benim kontrolümde olduklar zamanlarda hep çoraplıydılar, şimdilerde ise defne genelde çıkarıp saklıyor çoraplarını yastığın altına, kitapların arasına, bilimum oyuncakların içinefalan :)))) mert ise gece gündüz çıkarmaz çorabını, kavga ediyor benimle resmen, kışlık çorapları yok edip yerine ince çoraplar edindim fellik fellik kışlıkları arıyor nerde benim erkek çoraplaım diye :)

ben giydirmiyorum çıplak ayaklarla geziyoruz sürekli kışın bile çoşu zaman çıplaktık ben nasılsam onlar da öyle oğlumun biri anası gibi çok sıkıntılı zaten babası arada geceleri gidip ayaklarına çorap giydiriyor 10 dak sonra kıyameti koparıyor çıkarmassan da devamı geliyor:))) eğer ayakları buz gibi olmadıysa ve ben üşümyorsam onlar da üşümez diye düşünüyorum hasta da olmadılar hiç bu sebepten. nasıl alıştırırsan öyle gider.

biz yaz gelince coraplari derin dolaplara kaldiriyoruz..disari cikarken bile eger arabalariyla gezeceklerse ve hava 22 23 derece ve günesliyse ciplak ayakla cikartiyorum..ee ayaciklari da güneslensin dimi?mehmedim bu kis bile corap giymedi ..(bunun;benim evin yerden isitmali olmasinin bir etkisi var mi bilmiyorumsmiley36.gif)

Deryadenizcim ne demişim dur bakiym :)))))) arkadaşım önce ''sen mutlu ol yeter!!'' demek istedim!! :))) ay çok arabesk oldum sanırım bugün!!! :)))))) benimkilerin sonunu evet hayal bile tmiyorum, istedikleri gün sana müjdeyi veririm, çorabımızı da isteriz!! :)))))) zaten hafta sonu geziyoruz... çocuk ayakkabıları satan bir mağazanın önünde vitrinden bak?yoruz....... baktık baktıııık, melikecik tatmin olmadı 'ben içeriden bakıcam''dedi... iyi hadi çabucak bak da gel dedim..girdi ve hemen çıktı :)))) kızsal dürtüler başlıyor sanırım... :))

:)))) kızsal dürtüler :) bziim Defnecik de geçen hayvanat bahçesinin kapısındaki seyyar satıcıdan şapka denemeye başladı kendi kendine :)))) bi de ordaki küçücük aynaya bakıyo ve aldırdı desem????

ha bu arada biz türk toplumu olarak rahat etmeyip, içgüdüsel daha korumacı yakla?an bir milletiz sanırım!!! örnek veriyoruuuum...tatillerdeki yabanc?larda ; kendi yeme?ini kendi alan..sonrada oturup yiyen 2-3-4 ya? çocuk grublar? (biz illa bi lokma kendimiz tıkmadan rahat etmeyiz, yada bu da son lokma olsun deriz!!) yabanc?larda; havuz kenar?nda güne?in altında pancar olmuş sar? sar? çocuklar halen suya girip ç?kmaktad?r, kimse de pe?inde ko?turmaz hadi çocuşum ü?üdün yada yeter artık diye kendini paralayanı?? (biz... aman ıslak kaldı hemen de?i?elim, aman çok güne? oldu z?rt p?rt derken kendimize yorgunluk ekliyoruz) yabanc?larda tüm tatil boyunca ç?plak ayak gezen, restoran bölümleri dahil çocuklar görürken biz maxi terlik ayakkab? neyse giydiririz.. :))))))))))))))) evet çoraaaaaap, yemeeeeeeeek, daha??? :)))

:)))) k?zsal dürtüler :) bziim Defnecik de geçen hayvanat bahçesinin kap?s?ndaki seyyar sat?c?dan ?apka denemeye ba?lad? kendi kendine :)))) bi de ordaki küçücük aynaya bak?yo ve ald?rd? desem????
çok iyi yaaaa!!!!! bizimkilerde hayran hayran bak?p, bana da bundan al?r m?s?n diye soruyorlar :))) gerçi henüz öyle çok isteyip tutturmuyorlar..hatta geçen gün ilk defa marketteyiz. kavun karpuz malum favori meyve... kavun ald?k ve devam ediyoruz...melikecik sesleniyor '' karpuz da alm?cak m?s?n????z???'' :) neyse konuyu kaynatmayal?m :)))

itiraf ediyorum tutturmad? ama öyle güzel denedi denedi ve bir tanesini beğendi ki ben k?yamadım aldım :)) ama yani karpuzsuz olur mu? Emel biz gidelim günlük ikiz hikayelerine her konunun altında yaz?p yaz?p durmayal?m bari :)

emel senin 2 k?z bu yönde i?in daha m? zor ne :))))))))) benim kızımda kolyelere süslere elbiselere merakl? şimdiden allahtan oglumun bu taraklarda bezi yok ona ver intenseyi ver çikolatalar? yeter :)))))))))

süercim evet biz kurtlanm???z sanırım aç diğer yere bi konu :)))) nilayc?m 2 erkek hep daha zor diye dü?ünmeye ba?aldım nedense...ama 2 k?z?n da naz? da caz? da bitmiyor!!! :))) biri ne isterse diğeri bana da diyor! küsme huylar?m?z pek çok....tipik iki k?z işte :)))