Jump to content
Sign in to follow this  
edibudu

Solunum düzensizliği nedeniyle küvöz...

Recommended Posts

Merhaba, Daha önce de bahsetmi?tim. Bir arkadaşım uzun u?ra?larla hamile kaldı, çe?itli endişelerle ya?ad?ktan sonra 36. haftada kızım?z Derin bebek dünyaya geldi. 36 harika bir hafta olmasına karşın gelişiminde problem olup küçük olduşu için sanırım solunumu düzensizmi?. 10 gündür küvözde. Arkada??m inanılmaz moralli dönmü?tü eve, çünkü kendilerini bebeği hastanede bırakıp geleceklerine hazırlam??lard?. Ama şimdi zaman geçince endişe başlam??. Acaba ne zaman ç?kacak diye... Hiç benzer şeyler yaşayanlar var m?? K?z çok komik. ??i bütçe-planlama.. Doktorlara soruyormu? : "elinizdeki istatistiki verilere göre bir tahmin de mi veremiyorsunuz ne zaman ç?kar diye?" Tam bütçeci işte smiley2.gif

ben ameliyatta tamamen bayilmi?tim yuksek tansiyondan GUNDUZ 3 TE DOGUM YAPT?M AKSAM 9DA GET?RD?LER COCUKAR? O SUREDE K?MSE BANA B?LG? VERMED? NERDELER DED?G?MDE KUVEZDE D?YORLARD? BENDE KORKTUM KAC GUN YATARLARSA D?E DOSYALAR?N? KAR?ST?RD?M SOLUNUM YETMEZL?G? NEDEN? ?LE ERKEK 2. BEBEK KUVEZE AL?NM?STR ONLEM OLARAK K?Z 1. BEBEKTE YAY? NNA B?RAK?LM??T?R YAZ?YORDU SAND?M GUNLERCE YATACAKLAR OMRUMDEN OMURE G?TT? AMA KUZULarimi dogum yaptigim gun geri aksam saat 9 da vteslim ettiler bana ins cabucak iyilesir ins benim kuzularim gibi hemencik cikarlarrr

Selam edibüdü .. ben de 36 .2 de doğum yaptım .. hamilel?im süresince de hersey yolundayd? ... 2700- 2780 doğdu tosunlar?m .. ama aynı sebepten benimkiler de 10 gün civar? küvezde kaldılar .. bir oğlum çok hızlı nefes alıp veriyor hatta bazen nefes almay? unutuyordu :) anne karn?nda san?yormu? kendini halla .. aslında ikisi de bir haftada kendine gelmişti ama doktorumuz tamamen emin olana kadar b?rakmak istemedi bir de tamamen duygusal sebeplerden sanırım . özel hastane , epeydir yoğun bakımünitesi bo?mu? bizi gidince i? ç?kt? hepsi sevindirik olmuştu .. kendi drumuza göre yoğun bakımın gördü?ü en kilol? bebekler de bizimkilermi?.. arkada??n da dert etmesin bir kaç güne ç?kar onun yavrusu da inşallah .. o dönem bana kim teselli verse bo? geliyordu ama bak unuttuk bile o günleri 3 ayda .. bu arada sen de sağlıkla kucaklars?n inşallah yeni mele?ini .. sevgiler

tabiki benzer şeyler ya?ad?k benimkiler 2 ay kaldılar küvezde ama benim bebeciklerim ventilatöre başlanmad?lar solunum sıkıntıs? 1 hafta kadar oldu küvez içi oksijen aldılar acaba bu bebecik nasıl oksijen alıyor ? ama ya?ad?klar? süreç cok normal solunum sıkıntıs? bitse bile bir sürede gözlem altında tutarlar hemen vermezler cok cok geçmi? olsun inşallah çarcabuk c?kar bebecik

Misafir

benimkilerde 40 gün kaldılar küvözde benimkilerin solunum sıkıntıs? fazla olmadı ama hastaye 34. haftadan sonra solunum sıkıntıs?yla gelenler 10 günde falan ç??k?yorlard?. acil ?ifalar.. çok geçmi? olsun.Edited by: elfyvz

benimde o?luşumu hemen mak?neye aldılar mooral bozmak istemem ama ALLAH göstermesin zaten ölen o?luşum a??r geçirmi?di hemen maknalara başlam??lard? baya?? bir solunum sıkıntıs? çekiyordu 4 gün sonra ordaki maknalar yetersiz gelmi? ve hemen ambulansla devlete sevk etmi?ler tabi bunlar benden habersiz ne e?im ne de drum sütüm kesilmesin diye söylemiyorlar devlet hastanesinde baya?? müdahelelerde bulumu?lar ama malisef 3 gün ya?atabilmi?lersmiley19.gif ama öbür o?luşum 21 günün sonundaa kurtuldu hatta 1 hafta kaldı tam ç?karacakt?ki drum birden fenala?t? ödüm koptu hemen tekrar maknalara başlad?lar yanına yakla?t?rmad?lar bir kaç gün sonra ama çok ?ükür ALLAH'?ma ki toparlad? 21 gn sonra ç?kt?k kimseye ya?atmas?n RABB?m böyle sıkıntılar ama hemen vermiyorlar d?? dünyaya adapte olana kadar tutuyorlar çünkü kimi bebek hala anne karn?nda gibi hissediyormu? ve zorluk çekiyormu? mar?m çabucacık iyile?ir

küvöz olay?m hiç bir çocuşumda olmadı.bir fikrim yok.k?zkardeşimin o?lu 28 haftalık do?mas?na rağmen sadece 1 gün küvözde kaldı.ve başkahiçbir sorun ya?amadan 3.5 yaşına geldi.yani çok çabuk toparlayabiliyorlar.umarım Derin bebekte öyle olur.

Bende 34 haftalık doğum yaptım bebeğimin biri solunum sıkıntıs? nedeniyle 12 gün küvözde kaldı ventilatörde 3 gün falan kaldı...2025 kg doğdu,diğer oğlumun bir problemi olmadı ama gözlem altında tuttular o da 9 gün kaldı küvözde.....

Misafir

mrb bende 31 haftalik dogum yaptim benim meleklerimin bitanesinde solunum problemi vardi birde kalp atislari düzensizdi ikiside3 hafta kadar küvözde kaldilar sonrada cocuk ndimi hastanesinde de 2 ay kadar kücük melegim almina nefesini unutuyordu uyurken onun icin hep monitörlere baglilardi ama cok sükür tam normal dogum tarihlerine 6 gün kala eve cikardilar normalde 1 nisanda dogacaklardi ama benimkiler 30ocakta dogmuslardi biraz uzun bir süreydi ama cok sükür atlattik bizim tek düsüncemiz önemli olan onlarin sagliklari diye düsündük ve hatta doktorlara ne kadar kalabiliyorsa kalsinlar dedik cünkü allah korusun eve gelipte bisey olursa daha kötü ben hep kendimi dayanikli derdim ama eve geldikleri ilk hafta alminam nefesini unutmus ve mosmor olmustu elim dolasti ve bi anda ne yapacagimi unutmustum ama daha sonra benim yardimimla kendine gelmisti yani eve cikmasi önemli degil bence önemli olan saglikli olmalari zaten hastaneler en uygun zamanda cikariyorlar.allah yardimciniz olsun