Jump to content
Sign in to follow this  
ugurcilem

mutluluğu arttırabilmek işte önemli olan bu

Recommended Posts

evet bencede o konu bana yak??mad? küçücük bir k?r?nt? bile hayattan zevk almam?z? sa?lamal? ama öyle ama böyle ama ben çok dü?ündüm ve kendime k?zd?m önemli olan hayatatutunabilmek mutluluşu art?rabilmek bunun için çaba göstermek eğer bu çabalara rağmen olmuyorsa insan koyverip gitmeli mutluluşu birazda kendi üretmeli ben deminki başlığı kendime yak??t?rmadım ve birkaç sene sonra tesadüfen görürde okur tekrardan mutsuz olurum diye sildim başlığı başkayazdım bana en uygun başlığı dilerim herşey gönlümüzce olur hepinizi çok seviyorum EV?N?ZDEK? MUTLULU?UNUZ H?Ç AMA H?Ç EKS?LMES?Nsmiley31.gif Edited by: ugurcilem

hayırd?r hayatım zor bi karar..sebep ne bilmek lazım..ama burda da olmaz..söylenmez...senin we ewlatler?n için en doğru karar? yine sen wericeksin..hakkınızda hayırlıs? olsun

çilemcim ba?l??a t?klayıp konuyu açan?n sen olduşunu görmek çok ?a??rt?c?yd? benim için. her zaman yayd???n pozitif enerjiden olsa gerek. ama lüfen sakin ol. bir de bu tür kararlarda çocuklar? elbette dü?üneceksin hatta önce onları dü?üneceksin ama aileleri çok da dü?nme. bir tek hayatım?z var onlar da alışıyorlar böyle kararlara sonunda. bu senin hayat?n. inşallah nasıl mutlu olacaksan hangisi hayırlıs?ysa o olur. ama sukûnetle ve iyi dü?ünerek...

aaa çok ?a??rd?m dur bir sakin ol bakalım senin neyin k?zd?rd?g?n? az cok anladım ama dur bakalım fevri davranma hayatım zaman tan? kendine ve e?ine ,biraz anlat istersen belki rahatlars?n...

2 sene önce hamileyken bu sitede dola??rken şu an kim olduşunu hat?rlamad???m buradan bir arkadaş "ikizleri olup da bo?anmay? dü?ünmemi? çift yoktur" yazm??t?. ben de ohamile halimle nasıl yani deyipçok ürkmü?tüm.... gerçekten insan?n çok bunald??? anlarda aklına böyle dü?ünceler gelebilir ama tamamen o anki sinirden kaynakl? geçici bir öfke.. umarım seninki de böyle bir an?nda yaz?lm??bir mesajd?r arkadaşım.. Edited by: calypso

aa cnm nerden ç?kt? bu ya? başlığı görünce şu bo?anmak istemiyorummu ne varya tv program? onun gibibi program fln ba?l?yor sende haber veriyorsun sand?m. gerçektende ikizleri olupta bo?anmay? dü?ünmeyen yoktur.çocuklar oldukan sonra hayat benim için çok de?i?ti öncesinde böyle bir dü?üncem olsaydı kesinlikle kimseleri dinlemez hemen bo?an?rd?m ama şimdi... zor be cnm gelip geçicibirşeydir inşallah. Allah yardımcın?z olsun hakkınızda hayırlıs? olsun.

çilem cim sorunun ne olduşunu bilmeden bişey demek zor ama eminim canın? yakan bişeyler var-ki böyle bir başlık açm??s?n , üzüldüm:( konu herneyse seni böyle bir karara sürükledi?i için..... gün do?madan neler doğar , bencede birazdaha sakin ve sabırl? ol...

çilemcim ben ilk başta ?aka zannettim ama değilmi?.ilkönce sakin bir kafayla dü?ün ve e?inle enine boyuna konu?.ben hamileliğimin 6.c? ayında bo?an?yodum sonra e?imle konu?tum hallettik.tabii sorunsuz bir evlilik dü?ünemiyorum diyende yalan söyler zaten.dertsiz ve sorunsuz bir insan yoktur.hallettik dediysem olmuyormu tart??malar oluyor. birde ben ne bileyim belki bana tepkiler gelecek ama senin için demiyorum yangınada körülle gitmiyorum,bunu e?ime demiştim ,hani çocuk için devam et ,çocuklar için katlan ,ben mutlu olmadı??m zaaman çocuklarım? nasıl bir kişilikle büyütecem ve evde tart??malar olduşu zaman o çocuklar sağlıkl? ortamda büyümü? olacaklarm? diye hep dü?ünürüm.evlilik kadar ,bo?anmakta normaldir ama .B?R P?RE YÜZÜNDENDE YORGAN YAKILMAZ DER?M.arkadaşım iyi dü?ün

yazdıklarından aslında bo?anmaya yönelik bir şey yapma durumunda olmadı??n?, ama tek çare buymu? gibi dü?ündü?ünüanladım..oldukça üzgün ve çaresiz hissetmi? olmalıs?n kendini...üzüldüm Çilem'cim..bazan hepimizin o kopma noktasına geldiği oluyor, hatta bazılar?m?z?n sık sık...özellikle çocuklardan sonra dengelerin de?i?mesiyle..en doğru karar? verecek olan sensin..belki kendini yıpratmadan önce birilerine söylenecek sözler, istenecek şeyler, alt? çizilecek noktalar vardır.. herşey senin ve çocuklar?n için güzel olsun arkadaşım, hakkında hayırlıs? neyse o olsun..

uzaktan,sebep bilmeden yorum yapmakzor ama emin ol %90 m?z dü?ünmü?tür zaman zaman..ben kendi adıma sadece aldat?lmay? ve sevgisizli?i kabul edemem..onun dışındakiler içinse sonuna kadar mücadele ederim..çocuklarım yada ailem için değil kendim için..umarım seninkide halledeilebilecek bişeydir..değilsede hayırlıs? olsun arkadaşım dünyay? kendine de karşındakine de çocuklar?na da zehir etmenin anlam? yok..

Sinem'le ayn? anda yazm???z..bende yazd???n?n alt?na imzam? atar?m..Aldat?ld?ysam yada beni art?k hayat?nda görmek istemedi?ine,sevmedi?ine inand?ysam de?il 2,22 olsa arkama bakmam..
böyle bir konuysa ayn? ?eyi dü?ünürüm.

ne söyleyim bilmem ki..çok ?a??rd?m....aileden birinin haberini alm?? gibi hissttim bir an.....hepimizin sorunları oluyor....ama bo?anmak istiyorum demek kolay bir a?ama değil.....bilmiyorum konu ne ama umarım kendin için en doğru karar? verirsin....çünkü kendi derdini en iyi sen biliyorsun çilemcim :((((((

aldatmay? bir kenara koyuyorum... Allah korusun... kimse kimseyi aldatmas?n... ama eğer ba?kaca konularsa, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki hepimizin herhalde zaman zaman alıp bebelerimizi gidesimiz gelmiştir... o çok k?zd???m ya da k?r?ld???m anlarda beni birtek şey dü?ündürür: bebeciklerimin hergün i? dönü?ünde babaların?n eve gelmesine gösterdikleri co?kulu tepki... ve yutar?m... bütün k?rg?nl?klarım?, k?zg?nl?klarım?, hislerimi yutar?m... çünkü hiçbirşey ama hiçbirşey benim için bu hayatta onların iyili?inden ve mutluluşundan önemli değil... Edited by: ZATB

Çilemcim arkadaşlar gibi başlığı görünce ?a??rd?m...bazen çok bunalır?z,daralır?z malum iki çocuk bakmak kolay değil...senin de böyle bir dönemde olduşunu dü?ünmek istiyorum bugunlerde.E?in yoğun çalışıyor ve yeterince birbirinize zaman ayıram?yorsan?z bu da etkiliyor ilişkileri,çocuklardan sonra da sorumluluk artıyor,düzen deşiğiyor yeni hayatım?za uyum sa?lasak da arada özgürce,sorumsuzca davranmak istiyor insan ama olmuyor ve gerginlikler ya??yoruz...ama toparlan?yoruz,toparlanmal?y?z da zaten... Her ne kadar e?lerimiz ellerinden gelen yardım? yapsalar da as?l sorumluluk,yük biz annelerin üzerinde,işte bu yüzden biz daha güçlü olmak zorunday?z,biz iyisek çocuklarım?z da iyi,benim moralim bozuk olsun hemen hisseder,etkilenirler mesela... pozitif şeyler yazmaya çalıştım hep:)... bazen sinirle,öfkeyle kararlar alır?z ve genelde sağlıkl? kararlar olmazlar bu yüzden lütfen iyi dü?ün,sakin karar ver derim ben... Edited by: kartanesi