Jump to content
Sign in to follow this  
Misafir

Evde prematüre bebek bakımı

Recommended Posts

bu a?? bildişimkadarıyla dusuk doğum a??rl?kl? ve solunum deste?i alm?? bebeklere gerekli. ?lk k???m?z da cok sukur hasta olmadık bir sorunumuz olmadı 2. sene as? olma konusunu dadoktorumuza sorduşumuzda hastal?k riskini (olup olmama) alıp almaamk aileye kalm?? tabi ama devletin odedi?i? ve yap?lmas? ongorulen yıl?n iki sene olduşunu soyledi. bizde bu senede yapt?ral?m içimiz rahat olsun dedik. malum benimkiler artık ayakland? heryeri ellemek istiyorlar. evet yıld?zc?m benimkiler baharda c?kt?klar? halde k?s?n pamuklar içinde buyuttum tabiri bizim gibi kucuk bebeklerin k?smeti. pamuk battaniyelere sarıp sıcak sıcak uyurlard?.

ayyy ne günlerdi yaaaa,bende oglumu ciddi ciddi pamuklara sarmıştım elleri ayaklar? buz gibi olurdu :(( nasıl mucize bebeklerimiz var çok ?üükür allahım şimdi annecim diye boynuma sar?l?yorlar :) bu a?? bizedeyapılmadı varl???ndan bile cok sonra burda haberim oldu o yüzden yıld?z? uyarmak istedim,benimkiler solunum sıkıntıs? çekmedi en çok ba??rsak problemi ya?ad? bebeciklerim....

Arkadaşlar, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bilgiler için. K?z?m eve dönmeden büyük olas?l?kla ben i?ba?? yapacağım (iznim bitecek). Sa?olsun annem ile kayın validem kızım?z kendini toparlayana kadar bak?c?ya verme biz bakar?z dediler. Annem sigara kullanm?yor, ama kv dem kullan?yor, ama evde içmez rica etmemiz halinde (ben hamileyken bize kalmaya geldiğinde de içmiyordu evde (bizde yat?l? kalacak zira başka?ehirde ya??yor, annem ise gündüzleri gelir neticede aynı sitede oturuyoruz) .E?im de keza içici ama in? kızım eve gelince b?rakacağım diye söz verdi. Bunun haricinde eve misafir alma konusunda bende karşıy?m. ama Allahtan ev 3 katl? misafir gelsede bebeğin olduşu kata ç?kartmaya niyetli değilim. Bebişin odas?na da sadece annem, kv dem, e?im ve ben girece?iz belki bir ara görümcem deste?e gelirse bir de o girecek ama hep maskeli, bereli, ve önlüklü (gittim aldım hepsini). Evde zaten köpişim var, o anneanneye yani anneme ta??nacak az kaldı, evin her yerine de dezenfektan koymaya niyetliyim en azından bebeğin yanında olmadı??m?z anlarda evin diğer katlar?nda kullanma için. bebeğin kat?na da özel sabunlardan koyacağım... çok abartmam???md?r umarım.

ne zormu? prematüre bak?m? daha çok korktum ?imdi
çok zor de?il belli ?eylere dikkat edersen çok minik zaten eve ç?karmazlar biz 2 ki?i dört minik bebe?e bakt?k, ama kimseleri yanlar?na sokmad?k( görmeye gelen merakl?lar?),temizli?e çok dikkat ettik,bunlarda ilk 3 ya için sonra rutine girdi her?ey

çok zor de?il belli ?eylere dikkat edersen çok minik zaten eve ç?karmazlar biz 2 ki?i dört minik bebe?e bakt?k, ama kimseleri yanlar?na sokmad?k( görmeye gelen merakl?lar?),temizli?e çok dikkat ettik,bunlarda ilk 3 ya için sonra rutine girdi her?ey
bilmiyorum ya burdkileri okurken bile o kadar fazla a?l?yorum ki Allah korusun ba??ma gelse ben dayanamazd?m bana burda yaz?lanalar çok zor geldi hele aceleci bebekleri okuyunca 2 3ay hastanede bebekelrim kalsa ne yapar?m dü?ünmek bile istemiyorum ama ben onlar kadar dayanamazd?m bunu çok iyi biliyorum

ben 29gün hastanede kaldım o bile mahvediyor insan? belirsizlik çok zor bişey hastane kokusundankolonyadan nefret ettim Allah yardımcılar? olsun hastane günlerini dü?ünce hala nefesim daralıyor mideme bi ta? oturuyor bo?az?m dü?ümleniyor zor çok zor

haklısın arkadaşım; benimle birlikte hamile olan tek bebek bekleyen arkadaşım vardı ben hep erken doğum olur idye hiçbişey almam??t?m bebeciklerime ,ama arkada??n bebeği doğdu 6,5 aylık ondan biliyorum çok zordu 45 gün o cam?n arkasından bebe?e bakmak sen içini ferah tut dikkat et ,iyi dü?ün iyi olsun,negatif yorumlar? çok fazla okuma

üzümcüm:) bu prem konular?na çok adepte goruyorum seni ve ya??m geregi bir abla gibi uyarmak istedim seni smiley1.gif ben hamile kal?pta ikiz oldu?unu o?rendi?im anda ara?t?rd?m ve 32 hafta ci?er gelii?imi oluyor ve ya??yorlar boyle bir fikir edindim tabi çok saçmayd? ve kendime hedef belirledim 32 haftay? ah bir 32 olsam yeter deyip durdum taaaki 32 haftaya kadar derken 33 haf do?urdumsmiley36.gif yani sen bu konulara bakma bile hedefinde hep yuksek olsun can?m smiley2.gif

korkuyorum en azından biraz bişeyler bileyim şimdi bile dü?ük tehlikemiz var gerçi bebeklerim çook iyi ama yinede burda yazan bi çok şeyi bilmiyordum inşallah bebişlerim zamanında gelirler hedefim 38 zaten