Jump to content
Sign in to follow this  
aynkg

YA DOĞURURSAM KORKUSU?

Recommended Posts

erken doğum yapan arkadaşlarr sizlerde benim gibii korkular?n?z varm?yd? tabii kendi kendime üretmiyorumm u korkuyu benim a??r? sancılar?mm varr ve lavabodann ç?k?pta yatam?yorumm yata??ma lavaboya ç?k?ncarahatlıyorumm biraz adet sancılar? gibii sankii her an kanamam olcak m??? gibi hissediyorumm vajinama baskı yap?yolarr her lavaboya kalkt???mda korkuyorumm ne yapcamm heralde benn pskilojimi bozdumm amann ne bilimm iştee dakikalarr saat gibii geçiyoo bi günümm bi hafta bitmekk bilmiyoo bir an önce kavu?samm kuzularaa hayırlısylaa in??

dü?ünmemeye çal?? arkadaşım, biliyorum koca göbi? rahat edemiyor artık ama sabret. geçici br süre nasıl senin için rahat oluyorsa öyle hareket et.. yatmak zor geliyorsa arkana bi ton yast?k doldur, hafif oturur, hafif yatar pozisyonda uzan...ben öyle yapıyordum... baskı varsa da bence uzanarak gününü geçirmeye bak.

nagihanc?m bilmiyorum bir faydası olur mu ama ben kuzular?mla konuşupanla?m??t?m.:)) 37.haftaya kadar burada beraber ya?ayaca??z sözü alm??t?m.37 haftadan sonra istediğiniz zaman gelebilirsiniz diye:)) Ama 37 haftaya kadar ben sizi üzmeden ya?ayacağım ama siz de beni üzmeyin demiştim..Kuzular?m 36+5 de yani 37.haftada doğdular..Sende onlarla bir konu? istersen bir hedef tarih belirle belki sende de i?e yararsmiley2.gif

korkma canım onlar haber veriyor gelece?im diye. benim de 1 hafta önce doğdular ama birkaçgün önceden başlam??t? herşey de?i?meye. sürekli uykum vardı,yüzüm bir anda zay?flamaya başlam??t? annem burdayd? ve demişti sen 1 hafta dayanamazs?n loşusa yüzü olu?maya başlad? sende diye ki benim karn?m dü?memi?ti bile doğru düzgün sadece a??r? halsiz hissetmi?tim kendimismiley1.gif

smiley2.gifcanım benim stres yapma hiçbirşey dü?ünmemeye çal?? güzel hayaller kur onları kucağıma ald???mda ?öyle yap?cam böyle diyeceğim diye...ve uyumaya çal?? bol bol sonrasında uykuya hasret kalacaks?n çooook uzun bir süresmiley17.gifhiç endişelenme o zaman onlar da strese giriyorlar çünki dr öyle demişti bana ayrıca stres yaparsan sonrasında onlar huzursuz bebekler oluyormu? o yüzden onlar için no stres no panik

Ehehe, bende tam tersi vardı! Ya doşuramazsam korkusu! Hayır sanki normal doğum yap?cam da! Ameliyattan da korkuyodum, ne ?ap?alm???m... :) Nagehanc?m, vücudunu dinlemek güzel ama arada s?rada da takmamak gerek, çok fazla dinlersen her yerinden ses gelir, iyice canın sık?l?r... Sakinle?, hiç gerilme, bak Burcu ne güzel anla?ma yapm?? kuzularla sen de dene, sadece güzel şeyler dü?ün, pozitif ol...

evet nagehan iyi şeyler dü?ün. hem haftan da güzel. bana 30. haftadan sonra korkma demişlerdi. o yüzden rahattım. ev ben de bir an önce bebeklerime kavu?ay?m diyodum günler geçmek bilmiyodu. hatta saatler. zaman? gelince geliyolar. yeter ki sen kendini yorma sak?n bol bol d?nlen. hoşuna giden şeylerle beraber ol.

Nagehanc?m benimde tek korkum erken doğum yapmakt? ve yaptımda,hep aklımda o vardı son ay,ben 2 ay nerdeyse hep yattım sadece wc ye kalk?yodum,yani yatmakla ilgisi olduşunu dü?ünmüyorum...doğuma giderkende (34.hafta) haftam iyi bebeklerde iyidir diyodum ama bir bebeğimin solunum cihaz?na girmesini engellemedi maalesef....o yüzden dü?ünme arkadaşım iyi dü?ün pozitif dü?ün,başkaşeye odaklan...

Nagehanc?m benimde tek korkum erken do?um yapmakt? ve yapt?mda,hep akl?mda o vard? son ay,ben 2 ay nerdeyse hep yatt?m sadece wc ye kalk?yodum,yani yatmakla ilgisi oldu?unu dü?ünmüyorum...do?uma giderkende (34.hafta) haftam iyi bebeklerde iyidir diyodum ama bir bebe?imin solunum cihaz?na girmesini engellemedi maalesef....o yüzden dü?ünme arkada??m iyi dü?ün pozitif dü?ün,ba?ka ?eye odaklan...
Ci?er geli?tirici i?ne yapt?rm?? m?yd?n?