Jump to content
Sign in to follow this  
ekinpoyraz

tiroid

Recommended Posts

hamileliğimin ilk aylar?nda tiroidim yüksekti sadece deniz ürünleri yememi yasaklad? doktorum.şimdi 34+0'a geldik tiroidim bu seferde dü?ük ç?kt? ve ilaca başladım.Ama zeka gerili?i olabiliyormu? bebeklerde çok korkuyorum.Bu problemi yaşayan var m? aranızda?

cnm belli bi haftadan sonra bebek kendi tiroid hormonunu kendisi üretti?i için hiç problem olmaz korkma. bende de hipotiroidi var. yani dediğin gibi ilaç kullanmazsam bebeklerimde zeka gerili?i olabilirdi ama ben bir süre sonra kestim hapı yani dozaj?n? dü?ürdüm. bebeklere gerek kalmad?. ama sen yine de bi dahiliyeye sorsaydın.ya da şimdi de sor geç kalmad?n henüz.

Ben de tiroid hastasıyım,hamileyken düzenli olarak kontollerime gittim ve ilacım? aksatmadan kullandım... Ekinpoyraz sen 35 nci haftalara gelmi?sin korkulacak birşey yoktur bence... Zekasorunu ile ilgili ise ilk haftalar çok daha önemli bildişimkadarıyla... Benim endokrin uzman?m bebekler 20 nci haftada kendi tiroid hormonların? üretmeye ba?l?yor demişti...... Sa?l?kla ve zamanında kuca??n?za alman?z? diliyorum... Edited by: kartanesi