Jump to content
Sign in to follow this  
Selin.M.

ANNE MİYİM BABA MIYIM?

Recommended Posts

Arkadaşlar benim evdeki hallerim bir tuhafla?t? ilk 2 aya yakınnormal anne gibiydim: YORULDUM, UYKUSUZ KALDIM, EMZ?RD?M, MAMA HAZIRLADIM, GAZ ÇIKARTTIM, ALT DE???T?RD?M, S?N?RLEND?M, ÜZÜLDÜM, DEPRESYONA G?RD?M, B?R GÜLÜCÜKLE DEPRESYONDAN ÇIKTIM, SAÇ BA? DARMADA?INIK, ÜSTÜM BA?IM MAMA VE KUSMUK ARTIKLARI ancak i?e başlad?ktan sonra (annem teyzem ve evde tam gün bir kadın) YUKARIDA YAZDI?IM HER?EY? ONLAR YAPIYOR BEN SADECE B?R?N? EMZ?R?YORUM GÜNDE 3 KEZ D??ER?NE DE SÜT SA?IP VER?YORUM ONUN DI?INDA SADECE SEV?YORUM KUCAKLIYORUM VS VS YAN? ÇOK RAHATLADIM ama bu bana normal gelmiyor sanki ben çocuşun babas?y?m işten geliyorum çocuklar? seviyorum o kadar çocuklar?n 2 annesi ve 2 babas? var gibi ARKADAŞLAR YAN? RAHATLIK BATTI BANA GAL?BA (ÇOCUKLARI SAH?PLENEM?YORUM ONLARA EMEK VERMED?KÇE) BU DÜZEN BANA GAR?P GEL?YOR SANK? DAHA ÇOK YORULSAM DAHA ÇOK YIPRANSAMANNEL?K KAVRAMININ ?Ç? DAHA ÇOK DOLACAKMI? G?B? BÖYLE ÇOCUKLAR BEN? BEN?MSEMEYECEKLERM?? G?B? GEL?YOR... ANNE OLARAK SANK? ANNEMLE TEYZEM? B?LECEKLERM?? G?B? GEL?YOR NE D?YORSUNUZ? NE ÖNER?RS?N?Z? H?SSETT?KLER?M DO?RU MU? YOKSA RAHATIMA MI BAKMALIYIM?

Selincişim aynı şeyi ben de yaşıyorum. 2 bak?c? + bazenanne ve abla... Üstelik artık gündüzleri de görmüyorum i?e döndü?üm için... Akşamlar?sar?l?yorum,oynuyorum, uykular? geliyor uyuyorlar, sabahlar? da bazen ben geç kaldı??m için bazen de onlar uyuyor olduklar? için pek göremiyorum. Sen emziriyormu?sun hem ne güzel, ben onu da yapamadım... Kim lan bu hatun arada gelip bizi seviyo öpüyo falan diyolard?r kesin :( Çok fena çookkk!!! smiley19.gif

şanslı olduşunu unutma! annenin yanında olması bile yeterli bir neden bunun için ki bir de teyze aman tanr?m rüya m? ne? smiley20.gif ama diğer taraftan seni anlıyorum, hiç o kadar rahat olamadım ama bir ara yat?l? bak?c? varken banyolar?n? bile ben eve gittişimde çoktan yapm?? oluyorlard? ve kendimi bo?lukta gibi hissediyordum, ho? ben her dönem gece uykusuzluşundan dolayı hiç huh demedim ama yine de onların ihtiyaçlar?n? başkabirinin yapmas? beni rahatsız etmi?ti, bir banyolar?n? o yapt?rd?ysa sonrakini ben yapt?r?cam diyordum, ka??n?yordum yani... sana verilen yardım tekliflerini deperlendirmen güzel ama bence onlara da çok yüklenme, dönem dönem dinlenmelerine izin verip biraz yüklerini hafiflet yoksa uzun süre dayanamazlar

çal??an anneler olarak bunlar? hepimiz ya??yoruz galiba..aynı duygular ,acabalar hepimizde var...ama bir de ?öyle birşey var ,biz de çocuk olduk çal??an annelerimiz oldu bazı zamanlarda çal??t?klar?na çok k?zd?k,sinirlendik ama annemiz her zaman anneydi..smiley2.gif

Misafir

Bir çoşumuz çalışıyoruz. Benim annem de çal???rd?. ?yi ki de çal??an annem varm??. Annenin yerini hiç bir şey tutmaz çocuklar için. Onlar anneyi ne kadar az görürlerse görsünler hep en değerli annedir. Do?a böyle. Benim çocuklarıma da annem bakıyor bak?c?yla gündüzleri. Allah bin kere raz? olsun. Allah k?smet ederse, sa?l???m yerinde olursaileride ben de torunlar?ma severek bakar?m, yeter ki kızım sevdi?i bir işte çal???p, kendini rahat hissetsin.

sen çal???rken hissediyormussun ben 24 saat evdeyim hissettim hepsini,annemle bakt?g?m her dönemde sanki anneleri ben değilimde benim annem onların annesiymi? gibi hissederdim bunlar cok normal şeyler.cünkü 2 taneler 1 tane olsa sokucan koynuna hiç c?karmican :)))) ama onlar büyüdükçe anneyi,anneanneyi hatta sevimsiz babaanneyi bile cok güzel ayırt ediyorlar hiç merak etme zamanla senin anneleri oldugunu cok iyi bilecekler ve yavrularını kıskanman herdaim olacak doğam?zda var bu smiley4.gif

Misafir

ben 1.5 ay çalıştım aynı şeyi hissettim..ama geçiyor bu duygu..çünkü sen annesin eninde sonunda kararlarda i?lerde sana kalıyor..as?l olan sensin diğerleri gelip geçici oluyor..o nedenle dinlen e?len ve kontrol hep sende olsun..keyfini sür arkadaşım:)

Bence biz nasıl hissedersek hissedelim, ya da küçükken ne kadar bak?c?dan bize gelmeseler de de?i?meyen bir gerçek var... Biz annesiyiz onların. Onlar da bu sıcakl???n fark?ndalar. Ben eve geldiğimde onları alıyorum kokluyorum... Sarmalıyorum... mümkün olduşunca yatana kadar oynuyorum onlarla... Bugün vallahi pantalonu de?i?meden yerlerde emekleyerek yakalamaca oynuyorduk. Gerçi aynıs?n? hatta daha fazlas?n? e?im de yapıyor. Bo?ver cefas?n? ne çekeceksin... Ben onların oyun arkada??y?m şimdilik :-)

Bizde de sağolsun pek çok şey anneanne yaptığı için ben de akşamlar? oyun ablas? k?vam?nday?m şimdilik :) pek şikayetçi de değilim aslında, çünkü en başından beri cuma akşam?ndan pazar akşam?na kadar kızlarımla ba?ba?ay?z ve hafta sonlarım?z? çok dolu geçiriyoruz... sonra hafta içi tekrar birbirimizi özlemeye ba?l?yoruz... her akşam muhtelif faaliyetler yapıyoruz... muhtelif ebatlarda deşiğik puzzle, hamur, boya vb... bence bu da sağlıkl?, çünkü birlikte geçirdişimiz zamanlar kaliteli oluyor :) Banyoya gelince, doğduklar?ndan beri sadece ben yaptırıyorum... onu kimselere b?rakamam :)

illahi arkadaşım normal anne ?öyle mi olmalı sence: "SAÇ BA? DARMADA?INIK, ÜSTÜM BA?IM MAMA VE KUSMUK ARTIKLARI" smiley29.gif</span>eğer öyleyse ben anormal olay?m daha iyi :)) hiç insan?n bebecikleri annelerinin kim olduşunu bilmez mi? mümkün mü bir ba?kas?n? anne olarak bilmeleri? bu fikri kafandan tamamen sil bence :) ayrıca ben evdeyim de noluyor benimkilerde beni üçüzleri zannediyorlarsmiley29.gifba??rmam? bile ciddiye alm?yorlar!

Zeynepcigimin dedigi gibi biz evdeyizde ne oluyor baba olmay? tercih ederdim cocuklar onunla sadece oynad?klar? icin daha mutlu oluyorlar.Bütün gün evin alt?n? üstüne getirirler sadece onları k?s?tlamay?m diye sesimi c?karmam.Onlar uyunca hemen toparlar yemeklerini yaparım ki kalkt?klar?nda tekrar onlara vakit ayırabileyim diye yinede yaranamam:) Bu ikizler nankör arkadas?m :))hic aklına böyle fikirler getirme onlar zaten isine gelince anne demesini biliyor oynarken babaları aglarken analar? bu kural cal?ssanda cal?smasanda aynı:))

bende günlük bakımların? kaç?r?yorum belki ama akşam oynamak için zaman kalıyor.işten eve gidip onlarla topu topu geçirdişim1,5-2 saat çok k?ymetli oluyor.benim düzenimde artık bakımları yap?ldışından ben pekde şikayetçi değilim aç?kças?. çünkü i? için koşu?turmayıp bölmeden ayrılmadan yanlar?ndan vaktim onların oluyor

Anne olduşumu anlas?nlar da başkaderdim yok Yani kendilerini b?rak?lm?? hissetmesinler büyüdüklerinde Ama forumda hemen herkes diyor o ayrım? yaparlar mutlaka diye Neyse içimi rahatlattın?z arkadaşlar.. Te?ekkür ediyorum