Jump to content
Sign in to follow this  
nergiz54

Kızlarımın Tekı Dunyada Dıgerı Hala Hamıleyım

Recommended Posts

Haftalard?r girmedişim için şimdi gördümmm! Nergizcişim dedişim gibi...bahara soka?a ç?k?yoruz. Durdurup soruyorlar... Aaa ikizler mi? Yok biirini bir ay sonra doşurdum! Hani bunu hep demeyi dü?ünmü?ümdür ama mucize bebişlerimiz bunun mümkün olduşunu kan?tlad?lar! Hepimizin gözün aydın!

merhaba uzun zamandır g?rem?yordum kızlarla ugrasmaktan kızlarım buyuyorlar allaha sukur buyuk b?r problem?m?zyok sadece göbek ve kasık fıtıklarım?z varyakınzamanda kasıktan amelayet olacaklar ama göbektek?n? yapam?yorlarm?s 3yas?na kadar ama zaten onun b?ze zarar? yokmus.hepinize cok tesekkur eder?m bana cok destek oldunuz.kızlar?n resm?n? koymak ?st?yorum ama beceremed?m.tekrar tesekkurler...

Misafir

aa ne güzel.. fıtık benim kızımda oldu..göbek fıtığı..kendili?inden geçti..

nergizcim hiç endi?elenme bunlar ola?an ?eyler...bak bizim ba??m?za ne gelmi?ti:çocuuklar 29 haftal?k do?du neyse sürfaktan werildi ci?erler aç?ld? wentiletöre ba?land?...aradan bikaç gün geçti yar?m fanus daha sonra küwez içi oksijen,sonra sadece küwez en sonda be?i?e geldik.ikiside beyin kanamas? geçirdi...ama eylül ün durumu biraz s?k?nt?l? die efe yi 30.gün tek olarak ewe gönderdiler.taburcu olduk yani :) ay nas?l sewinççç ölücem e?im ?ehir d???da günlerden cuma o ak?am gelicek güya süpriz yap?cam kw de geldi yemekler sofralarrr derken efe ewe geli?inin 7. saatinde ortada hiçbir sebep yokken morarm??.....m?? diorum çünkü bende yan?nda odaday?m ama süt sa?mak ile me?gulum ne ses ç?kard? ne bi?ey....bir bak?mki mor de?il resmen simsiyahhhhh..allah?m ölücem yo?un bak?m hem?iremizin ewe giderkenki tembihleri geldi birden akl?ma neler neler yapt?m yokkkk öleeece yat?yor...en son bir sess ç?kard? ?yykkk die we tekrar nefes almaya ba?lad? apar topaar hastaneye gittik..1 ayd?r gayet iyi olan çocuk 7 saat içide tekrar wentiletöre ba?land? we gerçek ya?am sawa??n? o zaman werdi..wentiletör son sewiyede bas bassss ba??r?yor.apne nöbetleri dakikalarca sürüyor..O KADAR R?SKL?YD?K? YO?UN BAKIMDAK? B?R HEM??RE DEWAMLI BA?INDA DURUYORDU...peri?an oldu.sebep bulunamad? belinden defalarca menenjit ?üphesiyle su al?n?,kan tahlilleri,bakteri testleri ,mr,ultrasonnnn...yoookkkk olmad? sebep yok :( 20 günümüz a?layarak geçti ya?ama ?ans? yok anne kimli?inden yararlanma süresi geçti bebe?i kaybedicez kimli?ini ssk s?n? yapt?r?n dediler.ne karneye ne kimli?e dokundum.hastaneye gitmem bile yasakt?.sütte alm?yordu zaten...telefon etmeye korkuyorduum..ama o?lu?um a?t?..dualarla bu günlere geldi ecrinde a??cak demem o ki bunlar prematüre bebekler we her an risk alt?ndalar.biz ewe apne yata?? we oksijen tüpüyle geldik...ama çok ?ükür bi?i olmad? dar?s? en yak?n zamanda,sa?l?kla we hay?rl?s?yla size olsun..DUALARIMIZ S?Z?NLE...sak?n moralini bozma..sen annesin we onlar?n sana we senin inanc?na ihtiyac? war..önce sen inan?caks?n.ona güweniceksinki o ba?ars?n....
ben uzun süredir girmedi?im için,merakla ettim nergiz karde?im neler ya?ad? diye geriye dön?k okurken,senin bu yaz?n? okudum sinemcim..gözlerimden akan ya?alar?n sebebisin ?u anda..ama iyikide öncesinde bilmiyormu?um,mahfoldum resmen..ama çok erken vermi?ler 30 günde vermeleri bana biraz erken geldi,bende 29 haftal?k do?umdan 87 gün sonra o?lumu al?rken bile ara ara morarmalar? oluyordu,ne zamanki son 1 hafta morarma kesildi,ozaman al?r?m dedim,inatla eve getirmedim..doktorda bakt?ki haz?r de?ilim,vermedi..çünkü en büyük korkum,ya evde morar?sa idi,napard?m derken,sen ya?am??s?n bunu okudum..alllah?m ne zor g?nler..ben hastaneden dr lar e?li?nde bile kahroluyordum alarm sesleri ött?ünde,birde evde hiç bir tertibat yokken tamam oksijen tüpü filan bende kiralad?m ama of of offf..çok zor.. bu arada nergiz arakada??m çok büyük geçni? olsun..son okuduklar?ma göre her?ey yolunda çok ?ükür..24 haftal?k ilk bebekde ma?allah kurtulmu?,di?eri kaç haftal?k do?du..kaç kilo do?dular?ayy allah?m kimselere bu ac?lar? verme..hala a?layabiliyoruz,biz premature anneleri bu günleri ömür boyunca ayn? ac?yla olmasa da hissedece?iz arkada?lar..unutulmaz günlerdi..ne ya?asak bu kadar ac? gelmedi belkide..ama sonlar?m?z güzel çok ?ükür..neler var neler..sizleri çok çok çok öpüyorum bebeklerinizle birlikde..

nergizcim hiç endi?elenme bunlar ola?an ?eyler...bak bizim ba??m?za ne gelmi?ti:çocuuklar 29 haftal?k do?du neyse sürfaktan werildi ci?erler aç?ld? wentiletöre ba?land?...aradan bikaç gün geçti yar?m fanus daha sonra küwez içi oksijen,sonra sadece küwez en sonda be?i?e geldik.ikiside beyin kanamas? geçirdi...ama eylül ün durumu biraz s?k?nt?l? die efe yi 30.gün tek olarak ewe gönderdiler.taburcu olduk yani :) ay nas?l sewinççç ölücem e?im ?ehir d???da günlerden cuma o ak?am gelicek güya süpriz yap?cam kw de geldi yemekler sofralarrr derken efe ewe geli?inin 7. saatinde ortada hiçbir sebep yokken morarm??.....m?? diorum çünkü bende yan?nda odaday?m ama süt sa?mak ile me?gulum ne ses ç?kard? ne bi?ey....bir bak?mki mor de?il resmen simsiyahhhhh..allah?m ölücem yo?un bak?m hem?iremizin ewe giderkenki tembihleri geldi birden akl?ma neler neler yapt?m yokkkk öleeece yat?yor...en son bir sess ç?kard? ?yykkk die we tekrar nefes almaya ba?lad? apar topaar hastaneye gittik..1 ayd?r gayet iyi olan çocuk 7 saat içide tekrar wentiletöre ba?land? we gerçek ya?am sawa??n? o zaman werdi..wentiletör son sewiyede bas bassss ba??r?yor.apne nöbetleri dakikalarca sürüyor..O KADAR R?SKL?YD?K? YO?UN BAKIMDAK? B?R HEM??RE DEWAMLI BA?INDA DURUYORDU...peri?an oldu.sebep bulunamad? belinden defalarca menenjit ?üphesiyle su al?n?,kan tahlilleri,bakteri testleri ,mr,ultrasonnnn...yoookkkk olmad? sebep yok :( 20 günümüz a?layarak geçti ya?ama ?ans? yok anne kimli?inden yararlanma süresi geçti bebe?i kaybedicez kimli?ini ssk s?n? yapt?r?n dediler.ne karneye ne kimli?e dokundum.hastaneye gitmem bile yasakt?.sütte alm?yordu zaten...telefon etmeye korkuyorduum..ama o?lu?um a?t?..dualarla bu günlere geldi ecrinde a??cak demem o ki bunlar prematüre bebekler we her an risk alt?ndalar.biz ewe apne yata?? we oksijen tüpüyle geldik...ama çok ?ükür bi?i olmad? dar?s? en yak?n zamanda,sa?l?kla we hay?rl?s?yla size olsun..DUALARIMIZ S?Z?NLE...sak?n moralini bozma..sen annesin we onlar?n sana we senin inanc?na ihtiyac? war..önce sen inan?caks?n.ona güweniceksinki o ba?ars?n....
ben uzun süredir girmedi?im için,merakla ettim nergiz karde?im neler ya?ad? diye geriye dön?k okurken,senin bu yaz?n? okudum sinemcim..gözlerimden akan ya?alar?n sebebisin ?u anda..ama iyikide öncesinde bilmiyormu?um,mahfoldum resmen..ama çok erken vermi?ler 30 günde vermeleri bana biraz erken geldi,bende 29 haftal?k do?umdan 87 gün sonra o?lumu al?rken bile ara ara morarmalar? oluyordu,ne zamanki son 1 hafta morarma kesildi,ozaman al?r?m dedim,inatla eve getirmedim..doktorda bakt?ki haz?r de?ilim,vermedi..çünkü en büyük korkum,ya evde morar?sa idi,napard?m derken,sen ya?am??s?n bunu okudum..alllah?m ne zor g?nler..ben hastaneden dr lar e?li?nde bile kahroluyordum alarm sesleri ött?ünde,birde evde hiç bir tertibat yokken tamam oksijen tüpü filan bende kiralad?m ama of of offf..çok zor.. bu arada nergiz arakada??m çok büyük geçni? olsun..son okuduklar?ma göre her?ey yolunda çok ?ükür..24 haftal?k ilk bebekde ma?allah kurtulmu?,di?eri kaç haftal?k do?du..kaç kilo do?dular?ayy allah?m kimselere bu ac?lar? verme..hala a?layabiliyoruz,biz premature anneleri bu günleri ömür boyunca ayn? ac?yla olmasa da hissedece?iz arkada?lar..unutulmaz günlerdi..ne ya?asak bu kadar ac? gelmedi belkide..ama sonlar?m?z güzel çok ?ükür..neler var neler..sizleri çok çok çok öpüyorum bebeklerinizle birlikde..
ewet can?m biz erken taburcu olduk...eylül 32 günde ,efe 30+ 30 kald? ..ama eylülde hiççç s?k?nt? ya?amad?k...kalbi we beynindeki kitleleri saymazsak tabi :) Ama efe çoook çekti we çektirdi...beyin kanamas?,apne,kans?zl?k,lenf kanseri ?üphesi,reflü,kalp,f?t?k,inmemi? testis,yo?un akci?er sorunlar?, alerjik ast?m ba?lang?c?,kilo we geli?im gerili?i ws ws bunlar?n hepsi ilk 18 ayda oldu.?ükür ?imdi iyi..halen narin we hassas we tabiki zay?f :) ah seyhanc?m a?lat????m?z için üzgünüm..zamannn her?eyin ilac? demeyi çok isterdim ama de?ilmi?....geçen gün bu hikayeyi bir arkada??ma anlat?rken kendimi h?çk?rarak a?larken buldum t?pk? o günler gibi...geçmiyor,unutulmuyor..sadece geçti?i we unutuldu?u san?l?yor...ama tabi ki hafifliyor...hatta azal?p kayboldu?u bile söyleniyor...kalbimizde,kafam?zda hep derinde de olsa bir yerlerde ölene kadar bizimle gelecekler....?ükürler olsun ki iyiyiz in? herkesin hikayesi bizim gibi güzel biter :) sewgiyle kal?nEdited by: sinemmm

merhaba kızlardan vak?t kalırsa s?teye arada b?r bakıyorum s?md? annem bakıyor bende d?nlen?yorum s?nemc?m ded?d?g?n g?b? buyudukce bakımları daha zor b?r yardımcım?z vardı k?z dayanamad? ?z?n ?sted? b?rdahada gelmed? ?k?z k?me d?yorsan kabul etm?yor en son annem dayanamad? geld? s?md? artık 13ay o kalacak es?m gelene kadar hem bu arada es?m kızlar eve geld?kten kısa b?r sure sonra askere g?tt? ben?m ?s?m dahada zorlast? cok ?sted? b?raz kızlar?n? yanında kalmak ama tec?l hakk? b?tm?st? ona cok uzuluyorum 5yıl kızlar olsun d?ye bekled? sonra askerl?k c?kt? hayırlıs?.okudugum yaz?lara gore allaha sukur b?razda olsa ucuz atlatt?k ama yogun bakımdonem?nde cok cekt?m cekt?lerdes?md? surekl? kontroller?m?z var ama sukur buyuk b?r problem yok gözukuyor.annem cagr?yor kızlar uyanm?s ara ara tekrar g?rmeye cal?sacam ?lk ?s?m res?mler?n? koymak öpuyorum...

günaydın kızlar, bende çok ?ükür 5.5 ayd?r iyi gidiyorum die dü?ünüyorum.zira bebeklerim hiç küvöz olay? olmadı öle zor kontrollerimizde olmadı.rop taramas? vs.solunum sorunu vs.gibi.sadece oğlumda ilk 3-4 ay gaz sancısı çektik.o da artık geçti çok ?ükür.rüya gibi desem.daha rüya devam ediyo.çünkü henüz daha 5.5 aylıklar .hayırlıs?yla hele bi yürüsünler.o zaman hayatım?n en güzel rüyas?n? görmü?üm derim. herkese sevgiler ve kocaman öpücüklersmiley17.gif

arkadaşlar benim bbekler daha 3 aylıklar.17 gün küvezde kaldık bir sorun yok demişlerdi. Sonra birinde aort koarktasyonu diye bir hastal?k ç?kt? kalpte. Anjiyo yapacaklar sanırım çok korkuyorum böyle bir problemi olan var mıydı?

Nergiz hikayen bana umut ve destek oldu.. benimde kızım 26 haftalık doğdu,3 ayd?r yoğun bak?mda. ciğerlerinde ve kalbinde sıkıntı var.15 gün öncede hidrosefalisi oldu ?ant tak?ld?..ama senin yazdıklarından anladım Allahtan umut kesilmez. inşallah benim mucizemde gerçekle?ir