Jump to content
Sign in to follow this  
nergiz54

Kızlarımın Tekı Dunyada Dıgerı Hala Hamıleyım

Recommended Posts

merhaba arkadaslar kızlarım b?raz acelec? 24+5 de ?lk kızım?n suyu geld? ve serkulaj?da acıp dunyaya geld? 610gr suan kuvezde ve 17 gunluk oldu,dr 1bucuk ay gecmeden net b?rsey soyl?yemey?z d?yor benhala hastanede yatıyorum serumlarla ve ?gnelerle 28haftamın dolmasın? bekl?yorlar d?ger?n?n dogumu ?c?n dualar?n?z bekl?yoruz zor gunler gec?yoruz,ben?m g?b? bu kadar erken dogum yapanlar varm??

bende ilk kez duydum ama önemli olan iki bebeğinde sağlıkla ya?ama devam etmesi, dualar?m?z seninle , hastanedeki minikle ve dünyaya gelecek diğer mini?inle, dilerim herşey yolunda gider ......

Ben doktorumdan duymu?tum. Gereken durumlarda yapıyoruz demişti. Yani ilk değilsin hayatım500 gr doğan ve annelerini babaların? 6 ay üzüntüden peri?an etmi? olmalar?na karşın bugün sapasa?lam olan ikizler hikayesini de duymu?tum hamile iken. O nedenle sen içini ferah tut hayatım. Bence şunu söyleyece?in günü hayal edip e?len... "aaa ikizler mi?" (bu arada bebekler ikiz pusetindediler) senden yanıt "yooo birini 1 ay sonra doşurdum!!!" ben bu yanıt? verdiğin gün yanında olman?n hayalini kurmaya başladım bile smiley17.gif

küçük aceleci kızım?z ho?gelmi? dünyaya! inşallah kısa zamanda ele avuca gelip evca??z?na kavu?sun :-) ikizlerle ilgili ilginç bilgiler okurken rastlamıştım böyle bir konuya ama tan?d???m kimsede tan?k olmadım... benim okuduşuma göre bir kadın ikizlerinden birisini bir senenin son günlerinde, diğerini ise 50+ gün sonra ve ertesi sene doşurmu?!!! neyse bak iyi taraf?ndan bak hiç yoksa seninkiler aynı sene içersinde doğmuş olacaklar :-) sıkma canın? herşey güzel olacak inşallah :-)

ÇOK ?A?IDIM BENDE ?LK KEZ DUYDUM AMA ?Ç?N? ERAH TUT ALLAH'IN ?ZN?YLE ?K?S?DE SAPASA?LAM OLACAK B?ZE SORULAN APZURT SORULARDAN B?R? HANG?S? BÜYÜK SORUSUYDU BAK SEN 1 AY ÖNCE GELD??? ?Ç?N BU D?YEB?LECEKS?N smiley4.gifsmiley36.gifglitterfy-flpbk0302071717023234.gif

bebeklerini sağlıkla kucağına alırs?n inşallah , bende ilk kez durdum böyle bir olay ama bak ne güzel büyüdüklerinde bir farklıl?klar? olacak , allah sana da onlarada güç versin ...

canım çok çok geçmi? olsun!!!!, (nedense böyle bir durumu hep rüyamda görürdüm kendim için-ki gerçek olabileceğiniduymamıştım bile) 600 küsür gr.ve 960 gr.larda ikiz doşurmu? arkadaşım var, yoğun günlerden dolayı buraya kat?lamıyor ama 1-2 aykl?k hastane maceralar?ndan sonra sağlıcakla evlerine kavuştular. inşallah aceleci k?z?n hemencik toparlar kendini ve karde?ini beklemeye başlar. allah sağlıkla ikisini kucaklaman? nasip etsin arkadaşım - iyi haberlerini bekliyoruz.!

okudugumda sok olsum...sok oldum cunku okudugum bir ilmihal kitabinda -lahusalikla ilgili durumlarla alakali-,buna benzer bir durumda kadinin durumu falan diye ..allah allah demistim o zamanlar tip boyle ileri olmadigi icin herhalde boyle seylerin olabilecegini dusunmusler ve ona gore fetvalar vermisler falan diye dusunmustum..yaziyi okuyunca cok sasirdim..allah iki bebegine de hayirli omurlar versin arkadasim..burda tek bir bebek 500gram dogmudtu,simdi bir yasinda falan..korkam icini ferah tut,dualarimiz seninle...

çok geçmi? olsun Nergiz... yüre?ini ferah tut, kızlar?n?n ikisini de kendi yataklar?nda sağlıkla uyutaca??n günler de gelecek :)benim lisedeki bir s?n?f arkadaşım?n a?abeylerinin arasında 1 ay vardı... yani aynı durum...o zamanki aklım?zla pek bir anlam veremezdik de, bak şu Allah'?n hikmetine derdik :))önemli not : 1985 yıl?nda liseden mezun olduşumda tüp bebek denemeleri bile daha Türkiye'debaşlamam??t? sanırım...smiley29.gif