Jump to content
ispinoz

32-33-34. haftada doğum yapanlar

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, bazılarınız biliyor ben 25. haftada serviks yetmezliği (1,2 cm e düşmüştü) ve kasılmalar nedeniyle hastaneye yatmıştım. 47 gün geçti ve allaha çok şükür henüz doğurmadım. ama kasılmalarım artık pek acı vermeye başladı. merak ettiğim bir konu var 32-33-34. haftada doğum yapan annelere soruyorum. ikizleriniz bu haftalar arasından hangisinde doğdu, kiloları nasıldı ve ne kadar süre küvözde kaldı. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler, sevigler...

1910 gram el kadar biseydir gulsahcim,eline almaya korkmadin mi?tamam ben tecrubeliyim ama benim cocuklar 4 kiloya yakin dogmuslardi..pamuklarda falan mi sakladin...?

34hafta 3 gün 2.450 ve 2.150 doğdular.biri 5 biri 11 gün küvezde kaldı.solunum cihazına bağlanmadılar ama emme refleksi sarılık falan falan derken eve biraz geç geldik.

benimkiler 32+4 te dogdular. kızım 2360gr oglum 1970gr olarak dünyaya geldiler. ilk gun biraz oksijen aldılar. ikinci gun biberonla yemek yemeye basladılar. kızım 8 gun oglum da 13 gun hastanede kaldı. kılo alsınlar diye kaldılar yogun bakımda dr un dediğine gore. oglum 13 gun kalmazdı ama dr um depresyonda oldugumu ogrenmiş vermek istemedi oglumu  Edited by: rüzgar

mrb nm ben 32+1 günde doğurdum üçüzlrimi 1,450-1,500-1,550 doğdular malisef 1,450 gr doğan 8 gün yaşayabildi kızım 8 gün küvezde kaldı oğlum ise 23 gün şimdi 21 aylığız Edited by: ugurcilem

1910 gram el kadar biseydir gulsahcim,eline almaya korkmadin mi?tamam ben tecrubeliyim ama benim cocuklar 4 kiloya yakin dogmuslardi..pamuklarda falan mi sakladin...?

el kadardı gülsümcüm, gören eline almaya korkuyordu ama nedense bana cok ufak gelmiyordu halbuki hastaneden cıkarken 1795 grdı.şimdi 3000 gr ı gecti kızım teyzesi

sevgili ispinoz çok geçmiş olsun. bende senin gibi ha bugün ha yarın die die 33 haftayı tamamladım.şimdi hedef 36 haftayı görmek .umarım sorunsuz görürüz.fakat benim aşırı bir ödem sorunum var. baca,klarım dize kadar acaip şişti.kendim bile bakınca korkar oldum.bu arada kan idrar tahlileri yaptırdım.çok şükür albümin çıkmadı.ama benim bacaklar artık perişan oldu.bari bu ay sonunu tamamlasam kendim koşucam alın die. bu konuda bilgi ve tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

sevgili gülşah , maşaallah senin bebeişlerde iimiş. dr.un ultrason ölçümlerine göre benimkiler de oğlum 2.450 gr,kızım 2.350 gr.aralarında sadece 50 gr fark varmış.zaten çok fark olması da ii değilmiş.benim amacım küvöze gerek kalmadan doğum sonrası hep beraber eve gitmek.yoksa kilo o kadar sorun değil.iii bir bakım emzirme ile bebekler çok çabuk toparlanıyor.

Bende 24. haftada hastaneye yatıp zar zor 32+5 de doğum yaptım. Dikişleri yırtarak geldiler  Kızım 2300gr oğlum 1950 gr olarak dünyaya geldiler. Dr biraz daha toparlanmalarını bahane ederek (asıl neden sigortadan para almak)18 gün küvözde tuttu. o durumda onların sarılıklarıdan başka bi şey düşünemediğimiz için sesimizi çıkaramadık.

el kadard? gülsümcüm, gören eline almaya korkuyordu ama nedense bana cok ufak gelmiyordu smiley1.gifhalbuki hastaneden c?karken 1795 grd?.?imdi 3000 gr ? gecti k?z?m teyzesi smiley17.gif
ma?allah gül?ahc???m kuzular?n güze kilo alm?? demekki sütün yar?yor aman nazar de?mesin Edited by: ugurcilem

valla arkadaşlar insan?n kendi yavrusu sözkonusu olunca değil 1900 gr. daha da ufak olsa korkmadan alır emzirir gerekti?i gibi bakar alt?n? de?i?tirir bence.yani annelik böyle bi duygu aslında .o nedenle gözüme hiçte ufak gözükmeden büyük bir sevgi ?efkat ve sabırla onların büyümelerini izler ve elimden geleni yaparım.smiley2.gif

evet hiç korkmayın minicikte olsalar hiç gözünüz korkmuyor herşeylerini yapıyorsunuz doğam?zda var san?rsam :)) benim kızım 1500-1600 arası bişiydi elimize verdiler .e?imde hiç. korkmam??t? uzun süre sadece e?im ve ben bakımların? yapm??t?k kilo al?nca annemde dokunabilmeye başlam??t?.

el kadard? gülsümcüm, gören eline almaya korkuyordu ama nedense bana cok ufak gelmiyordu smiley1.gifhalbuki hastaneden c?karken 1795 grd?.?imdi 3000 gr ? gecti k?z?m teyzesi smiley17.gif
ma?allah gül?ahc???m kuzular?n güze kilo alm?? demekki sütün yar?yor aman nazar de?mesin çilem sadece meme emmiyorlar, mama takviyeli gidiyoruz. ama fazla mama yemiyorlar, 1 haftada ikisi yar?m kutu mama yiyorlar. in?allah hep böyle gider :-) glitterfy-flpbk0302071717023234.gif

inşallah gül?ahc???m bende mama takviyesi ile büyüttüm 2 güne 1 paket mama bitiriyorduk keşke devlet bununda bir kısmın? karşılasayd? dünyanın parası gidiyor şu mamaya ve beze ALLAH'tan 1 y??n? geçtikte süte başlad?k birde bezi atsayd?ksmiley36.gif Edited by: ugurcilem

Bende 24. haftada hastaneye yat?p zar zor 32+5 de do?um yapt?m. Diki?leri y?rtarak geldiler.smiley1.gif K?z?m 2300gr o?lum 1950 gr olarak dünyaya geldiler. Dr  biraz daha toparlanmalar?n? bahane ederek (as?l neden sigortadan para almak) 18 gün küvözde tuttu. o durumda onlar?n sa?l?klar?ndan ba?ka bi ?ey dü?ünemedi?imiz için sesimizi ç?karamad?k. 
ben?m dr um da k?lo als?nlar d?ye b?rakt?rd? beb?sler?. yan? ben k?lo ald?ramaz m?yd?m k? onlara smiley4.gif

benimkilerde 34 haftanın sonunda dogdular ,aoruk 1900 gr,efede 2 kilo dogdular küveze girdiler yogun bak?mda kaldılar ...ayy şimdi kafam durdu işteyim ama yazmak istedigim yazıyorum 5 gün kadar kaldılar ben o süre zarf?nda hiç göremedim bebişlerimi son iki gün biberonla da beslenmeye başlam??lard? süt sag?p e?im annem kardeşim bursaya götürüyorlard? doruk hastenesindeydi bebişlerim ben yalovada özel bir hastanede dogum yapmıştım ...acil ambulansla özel doruk hastanesine kaldır?lm??lard? .ama şimdi herşey süper allahım herşey herkezin gönlüne göre olsun .herşey geçiyormu? ya?ayıp görüyoruz ...geçmez bitmez dedigim herşey geçmi? bitmi? ve hat?rlamakta zorlan?r olmuş şimdi anladım:)))

demetçim ultrasondaki kilo ölçümleri yanılt?yor çoşu zaman. benim dogumdan birkaç saat önce ultrasona göre oğlum 2096gr idi ama 1970gr dogdu. kızım da 2443gr idi 2360 gr dogdu.az bi fark var ama fark farkt?r bence :)

merhaba arkadaşlar, bende haftalara inatla direnenlerdenim.33+2 oldum ama artık bende yavaş yavaş bitiryorum.varis,burun t?kan?kl??? derken şimdide ödem beni bitiriyor.anlayaca??n?oz daha ne kadar dayanır?m bende bilmiyorum.dr.um 34'ü bitirmeye çal?? desede inanın çok zorlanıyorum. bu arada kasılmalarımda olmaya başlad?. hasftasonu bide devlet hastanesine gideyim dedim.ordada ödem için hiç bişi yok yine.kan tahlilleri vs yapıldı.ama benim ödem bana kaldı.bütün çabam bebeklerim küvöze kalmadan eve hep birlikte gidebilmek için.aynı durumda olanlar varsa tecrübelerimizi paylaşalım lütfen....

canım yaa biliyorum bu fark olayın? benim diğer kızlarımda da olmuştu.50-100 gram?na bakmaz oldum artık.emzirmeye niyetim var ve sütüm bebeklerime çok tyaram??t?.yani diğer ikisine.o nedenle çabuk toparlar die dü?ünüyorum.tek dü?üncem akciğer göz gibi organ gelişiminin sorunsuz tamamlanm?? olması. seninkiler ne kadar oldu?.

okadar farka bakmayın ya önemli değil,demetin dedi?i gibi önemli olan gelişimleri tamamlanm?s olsun inanınki kilo en sona kalıyor kilo ald?rmak kolay,demetcim ödem icin bol su içmenden baska caren yok sanırım ha gayret az zaman?n kalm?? 1 gün bile k?ymetli yat uzan hiç kalkma :))

benim kızlarımda 33+6 da doğdular 2080ve 2470 gr lard?..duru büyük olmasına ve ci?er geli?tirici i?nemizi 29.haftada olmam?za rağmen solunum sıkıntıs? ya?ad? küvezde10 gün kaldı..berrakta 1 hafta beslenme için kaldı..ultrasan ölçümlari 3 gün önce yap??lm??t? hemen hemen aynı kgda doğdular..gözde bir sorun ç?kmad? ama yinede cerrahpa?a da muayene oldular 1,5 aylıkken retina geli?mi? 2,5 yaşında rutin muayene dediler..