Jump to content
Sign in to follow this  
suer

UMUT! 28+3 de hoşgeldin dünyaya

Recommended Posts

bu cevab? vermemeli miyim acaba? ?aka bir yana mesaj? yazdım, silindi, seni telefonla aradım, ula?amadım, bu bir i?aret mi? ya yasemincim biliyorum bir sürü şey var sormam gereken ama sesi öyle iyi geliyor ki onu üzecek birşey söylemek ya da sormaktan korkuyorum, yavaş yavaş kilo alıyor dedi, annesütü alabiliyor mu sormak istedim, yuttum sorumu, ya yanlış anlarsa diye...

Evde esimin yegenleri var. bizim kizlarda eklenince bir curcuna ki..forumlara bakmaya pek firsatim olmuyor. Sinem in sesinin iyi gelisine cok sevindimsmiley1.gifUmut`un kilo alma surecine baslamasina da cok sevindim smiley1.gifhergun alinan veya verilen 5-10 gr. nasil mutlu veya mutsuz eder insani.. annesutu konusunda israr etmemim sebebi aslinda su: bazan uzuntuden, endiseden, bazan cevrenin yanlis yonlendirmesinden (bana cok yaptilar, neyseki kanmadim) `pompayla sut gelmez, kesilir`seklinde, anne sagma isine cok asilmiyor. yani bazan bir destek gerekiyor. normal bir bebegin duydugu ihtiyactan onlrca kez daha fazla ihtiyaci var premature bebegin anne sutune. ben dr.dan sunu duydugumda cok sasirmistim: premature dogum yapan bir annenin sutu, vaktinde dogum yapmis bir annenin sutunden cok fazla protein icerirmis. protein hucre bolunmesini, yani buyumeyi direkt etkiler. yani Umut bebek anneciginin sutuyle cok cabuk buyur, kilo alir. bizim dr.ben doguma girerken, olurda sutum gec gelir veya bir aksilik olursa diye sut anne bulmamizi istemisti. sogan zari gibi barsaklara premature mamasinin bile agir gelebildigini soyleyip, bulabilirsek premature dogum yapan annenin, olmadi 0-3 aylik bebegi olan bir annin, o da olmadi sut veren herhangi bir annein sutu demisti...hicbiri olmazsa mecburen mama verecegiz demisti. ben dogumdayken 2 aylik bebegi olan bir tanidigimin sutu yola cikmisti bile.. Suercim aslinda uzun yazdim, biliyorum ama bunlari erken dogum yapan veya yapma ihtimali olan bir cok arkadasin okuyacagini bildigim icin yaziyorum. olmazsa cok mu kotu: hayir, benimkilkerin kuvoz arkadasi benden 1 hafta sut icmist, sonra anneisnin sutunden ama daha taburcu olmdan annein sutu bitmisti. 27 haftalik dogmustu ve cok saglikloi bir bebek simdi:)

ah yasemincim hatice ve ayşe çok şanslılar bence senin kadar azimli anneleri var :))) anne sütü cok önemli ve bende hiç inanm?yorum pompayla süt kesilece?ine sa??ld??? sürece süt gelir ama tembellik edilmeden sürekli sa??l?rsa :)))

şimdi UMUT' un babaannesi ile konu?tum, dün gece solunum sıkıntıs? olmuş, ama şimdi iyiymiş... ay yüre?im ağzımda ya, bi de ?ansa bakın ki, benim k?z kardeşim çocuk doktoru ya ben doğum yap?nca herkese 33 hafta kritik hafta, bu haftay? bitirdikten sonra korkmayın, daha küçük bebeklerde çok sıkıntı ç?k?yor diye bir laf etmi?, o an insanlar? sakinle?tirmek için söylemi? ama bunu unutmam??lar, şimdi sürekli kulaktan kula?a bu negatif dü?ünce yayıl?yormu?, off çok üzüldüm. sanki kimse inanm?yor UMUT un iyi olaca??na gibi geliyor ve çok korkuyorum, lütfen herşey yolunda gitsin lütfen...

üzülme süercim ben inan?yorum umutun düzelece?ine ama çok sabır isteyen bir süreç bu,tabiki çevrede o tarz inanmayan ölece?ini dü?ünen dengesiz insanlar çok oluyor malesef halbuki artık ne mucizeler gerçekle?iyor inşallah umutta sapa sa?lam devam edecek yola anas?n?n kuca??nda :)))

Sinemle konu?tum, son 4-5 gündür solunum deste?i art?r?lm??, biraz düzensizlik başlam?? çünkü, onun haricinde de büyümeye çalışıyormu?, bugün göz kontrolleri varm??, inşallah gözmuayenesi olumluç?kar...

haberler çok iyi değil, şimdi konu?tum sinemle, 2 gece önce sabah 4:30 da hastaneden aram??lar; akciğerlerinde enfeksiyon olu?mu?, o da kana karşım??, kalp at??lar? yavaşlayıp tansiyonu yükselmi? ve kalp masaj?yla geri dönmü?, sadece oksijen çad?r?ndayken tekrar solunum cihaz?na başlanm??, e haliyle sinemin morali biraz bozuk tabi, telefon gelince Umut' u kaybettişimi sand?m diyor, ayyy işte böyle, o bu kadar direnirken biz de güçlü olmak zorunday?z diyor... haberler böyle, umarım bu son kötü haber verişim olur...

Süercim inşallah durumu düzelecektir. Uzun zamandır giremedim, girince de bo?az?m dü?ümlendi. Yazd?klar?n gün be gün bizim yaşadıklarımıza benzedi. Umar?m sonu da bizimkisi gibi olur. Tüm dualar?m?z UMUT bebekle... Sevgilerimle

SÜERC?M YEN? OKUYORUM. UMUT UN DURUMUNA ÇOK ÜZÜLDÜM CANIM. ÇOK ZOR B?R SÜREÇ. ALLAH ?N?ALLAH GÜZEL SA?LIKLI UZUN UZUN ÖMÜRLER VER?R CNM. ANNES?YLE BABASIYLA ?N?ALLAH. SON DURUMU NASIL B?LG? VEREB?L?RM?S?N CNM. ÇOK MERAK ETT?M.

sizi habersiz bıraktım kızlar kusura bakmayın, Umut oksijen çad?r?nda, özellikle beslenirken ve kaka yaparken solunumunda sıkıntı oluyormu?, oksijene ihtiyaç duyuyormu?, 45 günün sonunda sinemin sütü az gelmeye başlayınca ilk kez mama vermi?ler, çok seviindim anne sütü alm?? olmasına ve umudunu kesme yine ço?alacakt?r dedim sneme de, klo almaya da başlam??

suer okudugumdan beri umut`un durumu takildi kafama..45 gun az zaman degil, yani hatice 51 gunlukken taburcu olmustu. simdi kaka yaparken solunum sikintisi oluyorsa mama bunu daha da zorlastirabilir. yani bircok insanin tepkili yaklastigi bir konu ama ben soylemek istiyorum: herhalde ben olsam guvendigim bir anne bulabiliyorsam sut anne bulmak ve anne sutuyle devam icin elimden geleni yapardim. dusunmezler mi acaba? yani bizim dr.muz teklif etmisit dogumdan hemen once..olur ki sutum gelmezse hemen diye..biz de ihtiyaten cok guvendigim bir hanimdan 60 cc sut almistim. ben ameliyattan ciktigimda sut yola cikmisti bile ama 2 saat icinde sutum geldi ve gerek kalmadi. bir de moral bozuklugu, pompa sutu azaltir bitirir sekli dusunceler, kucaginda olmayan bebek icin 3 aatte bir uykunu bolme filan zor gelip sagmayi aksatiyor olabilir. keske daha fazla desteklense.. aslinda saece paylasmak icin yazdim..yoksa burda konsutugumuz herseyi anneyle paylasamadigini biliyorum. Edited by: yasemin

Yasemincim dün tekrar konu?tum Sinemle, süt şimdilik idare ediyormu?, çok az mama takviyesi yapıyorlarm??, 1.400 gr. olmuş Umutcuk. bazı geceler susturamayıp çok a?l?yor diye ar?yorlarm?? sinemleri, ko?arak gidip kucağına ald??? an susuyormu?, sanırım annesinin yanında olamamak canına tak etti kuzucuşun...