Jump to content
Sign in to follow this  
suer

UMUT! 28+3 de hoşgeldin dünyaya

Recommended Posts

yaseminde daisyde bizleri nekadar iyi anlatm??lar ben okadar dile dökemiyorum o günleri. ama bende ayn? daisy gibiydim kendimi kapatm??t?m banada ne güzel 1 k?z 1 erkek gelicek gözünayd?n dediklerinde yolas?m geliyordu ne ayd?n?ki diyordum aynen .cocuklar?m evime gelip cogu sey yoluna gidi?inde kimse kalmad? zaten yan?m?zda...bende sadece 6 ay verebildim sa?arak bende bu konuda hayran?m yasemine ke?ke bende o dönemde tan?sayd?m buray? belki okadar zor geçmezdi.sinem cok sansl? tabiki umut bebekte cok ?ansl? in?allah düzelecek her?ey zamanla bo? sab?r diliyorum anneye duac?y?z umut bebi?e.
Nilay ben de keske Suer i okusaymisim once demistim. demek ki biberon alan bebek sonra emebilirmiste. gerci ben haticeyi gunde 2 kez 2ay denedim ama pek sut cekemedi, emzik gibi kullandi. ama bebegi emmemis ve biberona basladigi icin uzulen pek cok arkadasa Suer i anlatiyorum ben de.. sut sagmadaki direncimin sebebi dr.un bir cumlesidir ki, bu cumleyi sonra pek cok arkadasa soyledim: ` siz anne sutuyle bebeginize gida degil, hayati ilaclarini veriyorsunuz` olay o an bitmisti.

evet yasemincim yaa bende keşke buray? daha önce görseymişim ben bir noktadan sonra pes ettim emzirmeyi ö?retemedim ama bana destek olanda yoktu kayınvalidem,e?im,annem hep onlar acc kalacak emzirmeye al?smasalarda olurlar modundalard? ahhh şimdiki kafam olsa biberonu evden atar emzirmeyi ö?retirdim kesinlikle istedikleri zamanda kadarda kesmezdim emzirmeyi içimde kalan tek uhte budur emzirememek hayatımda belki suanda dahada iyi olabilirlerdi sütümle diye dü?ünüyorum hep. eşimin ailesi çal?s?yor hayatım kendi dertlerine dü?kündüler hep halada öyleler onlara göre gayet normalki herşey naz?n bir alk?? yapamamas? sorun değilki hatta neden dr götürdü?ümü bile anlamıyorlar cok cahil insanlar sinir bozmaktan başkai?e yaram?yorlar .işte annemle beraber bakt?k 9 ay kadar benim ailem başka?ehirdeler 9 aydan sonrada hep yaln?z?m e?im cok ?ükür evde oldugu sürece her konuda destek ama tabiki yetersiz ,ara ara annem geliyor 10-15 günlü?üne kendi yakınakrabalar?m olsa cok yardımcı olurlar ama burada sadece eşiminkiler var malesef

nilayc?m emzirememi?sin ama sütünü 6 ay verebilmi?sin maşallah. buna da ?ükür. bir anne bebeginin anne sütü almas?ndan daha başkane ister ki..ben sen?n için pişmanl?k ad?na bişey göremiyorum. bebeg? hiç anne sütü alamayanlar? dü?ün.. smiley13.gif

cok sev?nd?m sinemin iyi olmasına çook.. cunku kendisinin buna cok ihtiyacı var..in? bebeg? de kendisi de daha da iyi olur. ben bebeklerim küvezdeyken dr dan her gun daha iyi haber ald?g?mda ?üpheleniyodum. acaba b?sey var da soylemek mi istem?yolar diye. anne yüregi böyle işte. aklım?za hiç iyi şeyler gelmez, gelemez. maşallah umut a. onun bez?n? yerim ben :) in? trup gibi ç?kacak hastaneden tosunumuz..sineme çok selam söyle süercim. kesinlikle kötü dü?ünmesin.hersey guzel olacak Allah ?n izniyle.Edited by: rüzgar

Süercim ad? çok güzelmi? UMUT ailesine büyük umutlar getirdi umut bebek inşallah kısa zamanda iyi olur.Anneci?inin sesinin iyi ç?kmas?na da sevindim.?nsan?n yanında i?e yaramayan bir dolu akrabas? olmasındansa senin gibi candan bir dostu olması çok daha önemli...Daha iyi haberlerini bekliyor olacağız.

UMUT' un babas?yla konu?tum, 1.haftay? dün atlatt? Umut, çi?ini ve kakas?n? düzenli yapıyormu?, bunlar iyi haberler, şimdi de perşembeyi kazas?z belas?z atlatmas? için dua ediyoruz, çünkü perşembe 30 hafta bitiyor... Bekliyor ve dua ediyoruz dedi, ben de sadece siz değil, tan?d???m bütün ikiz anneleri dua ediyor UMUT için dedim. Edited by: suer

Canım benim mini? daha allah anne babasına ba???las?n bir an önce toparlan?r inşallah. Ho?gelmi?. En kısa sürede sağlıcakla annesinin kucağına kavuşur inşallah. Dualar?m?z onunla. Tanr? ve melekler yanında olsun...

Sevgili prematüre bebek anneleri arkadaşlarım, Biliyorsunuz belki, daha önce de yazmıştım... Doşumdan sonra ben de kendimi kapatm??, ben de daisy gibi "hayırlı olsun" değil "geçmi? olsun" denilmesini uygun bulmu?tum, bulurum da... Ben de aranmadım, aramad?lar, kolayd? çünkü arayıp sormamak... Ama sa?d?m o sütü... Gece 1 de, 4 de, 7 de.. Devam?nda steril ettim, yıkadım... ellerimde yıkamaktan yaralar olu?tu. Onlar için yapabileceğim tek şey buydu ve yaptım... Ve geçtişimiz pazar anne sütüm bitti... Bebeklerimi de çok emziremedim ama bunu çok da dert etmiyorum kendime... Anne sütünü bir şekilde aldılar yaa, hem de yaklaşık 5,5 ay kadar... Emzirmeme duygusunu da hiç ya?amadım ya o da bana yeter... Yasemini okuyorum,kendimi buluyorum, daisy i okuyorum kendimi buluyorum, şeyday?, nilay?, süeri okurken kendimi buluyorum, kendimi buluyorum o sat?r aralarında... Sinemcim canım benimm... Ben en azından doğumdan önce buray? takip etme ?ans?na eri?mi?tim. Doşumdan sonra elim varmam??t? önce ama "aceleci bebeklerimiz" başlığın? bulduşumda kimseye anlatamad?klarım?, ç??l?klarım?, bütün acılar?m?, korkular?m?, umutsuzluklarım? ya da mutluluşumu payla?ma fırsat? buldum... Ke?ke Sinem de gelse... Gelse de konu?sa, gelse de konu?sak, gelse de açsak onu konu?a konu?a, yaln?z olmadı??n? o da zman?nda benim de gördü?üm gibi görse.... Yüz yüze ya da telefonla olduşundan daha kolay burada yazmak, daha kolay aç?labiliyorsun burada... Kimse seni yarg?lamıyor, kimseyle rekabet halinde değilsin burada... Rahats?n, ?effafs?n, ç?plaks?n... Sadece sensin burda... Ne ö?retmensin, ne ev han?m?, ne bankacı, ne zenginsin, ne fakir... Sadece salt sensin, işte o kadar.. Sadece acın varsa payla?aca??n payla??rs?n, sadece mutluluksa onu da payla??rs?n... Varsa söyleyeceklerin ba?kalar?na söylersin, yoksa yazmazs?n... Sinem de olsa, olsa da görse yazdıklarım?z?... Dinlemekten daha kolayd?r okumak... Sevgilerimle

Umut bebeğimize bir an önce iyile?ip tombi? olmasın? ve anne ve babas?yla mutlu ve uzun bir hayat diliyorum. yazıları okuyunca eski günlere döndüm ben bebeğime dokunmak için 24 gün beklemi?tim ve çevre çok zor günler ama geçecek ve mutluluk görültüsüyle ?ark?lar söyliycek annesi Unut bebekle beraber

sinemle konu?tum, onu ça??rd?m buraya, her an gelebilir :)UMUT ara ara cihazdan ayrılarak solunum yapabiliyormu?, anne sütü de alıyormu?, bazı ö?ünler tolere edebiliyor, bazı ö?ünler edemiyormu?, maşallah ona...

Sinem'le konu?tum, UMUT' u görmeye gidiyorlarm?? smiley17.gif Çok ?ükür olumsuz birşey ya?anmam?? bu son günlerde de, smiley32.gifa??zdan beslemeyi henüz denememi?ler, 1 kg ?n üzerine ç?kmas?n? bekliyorlarm??, Allah?m çok ?ükür, umarım herşey böyle yolunda gidecek ve UMUT da yeni bir mucize gerçekle?tirecek...smiley32.gifsmiley32.gif Edited by: suer