Jump to content
Sign in to follow this  
suer

UMUT! 28+3 de hoşgeldin dünyaya

Recommended Posts

Geçenlerde bahsetmi?tim eşimin kuzeninin e?i, suyu geldi 27+4 de hastanede bekletiyorlar ama bebeğin hiç suyu yok, ciğerler için biraz bekliyorlar demiştim. pazar günü, benim doğumgünümde dünyaya merhaba dedi bebecik, 900 gr. ve tabii ki küvezde, anneci?inin 1-2 damla da olsa sütü gelmeye başlam??, sıkça bebeğine dokunmas?na izin veriyorlarm??, moralleri şimdilik iyiye gidiyor, solunum cihaz?na ba?l? ve sonda ile besleniyor, alabildişim detaylar bunlar, başkabirşehirdeler ve telefonla onları sıkbo?az etmemek için sadece iyi olup olmadıklar?n? soruyorum. dua edin arkadaşlar, dünyaya gelmek için bu kadar acele eden minişimiz bir an önce sağlığına kavu?sun... Edited by: suer

ah mini?lerime benim!!! bir an önce toparlas?nlar annesinin kucaklar?n? doldursunlar! daha bende bugün bir arkadaşımla konu?tum (ankara'da) 29.hafta gelmi? mini?leri şimdi 1 aylıklar ve iki gün önce ç?km??lar hastaneden.. hepsi tosun gibi olsunlar kısa zamanda!! sağlıkla büyüsünler!

ahhh çok zor cokta minicikmi?,inşallah en kısa zamanda en iyi şekilde evine taburcu olur kuzucuk,annesine bol sabır ve bol süt diliyorumm,hangi hastanedelermi? süercim ?

Canım yaaa, pek minikmi? daha... ?n?allah çarçabuk toparlarda hastaneden ç?karlar sağlıkla... Allah annesine babasına da yardım etsin. Zorlu bir süreç :( Ama güzel haberlerini alaca??z inşallah.. Bizi habersiz b?rakma olur mu Süer Teyzesi :)

ah ah pek kucuk dogmu, ama en onemli donemecolan 28 haftayi atlamis en azindan. Benimkilerden sadece 2 gun once dunyaya gelmis minik..:( Ins. cabuk toparlar ve cabucak evlerine donerler. Allah anali-babali buyutsun, hicbir premature rahatsizligi cekmeyen sansli bebelerden olur ins. annenin dokunmasina izin vermelerine cok sevindim. anneye de iyi gelir. Allah acil sifalar versin Suer..

Süercim çok geçmi? olsun. Allah anne ve babaya dayanma gücü versin. Hemen dokundurmu?lar demek anneye. Ben ç?kacağım?z kesinle?tikten sonra dokunabilmi?tim, o zman izin vermi?lerdi. yani Ataola yaklaşık 62. günde, Ataberke 85. günde dokunabilmi?tim. Anne için iyi olur ama. Onlar? sık sık aranasanda mutlaka nasıl olduklar?n? sor ama ihtiyaçlar? olur. Ho? onlar hazırl?kl??m?? bekliyorlarm?? erken doğumu ama ne olursa olsun insan?n ba??na gelince yine de bir tuhaf olur. Sevgilerimle

arıyorum zaten, çok detay sorup onları bo?muyorum sadece, sizleri örnek gösterip güçlü olmalar?n? telkin ediyorum, bu zorluklara katlanacaklar? için onların bizlerden daha da çok anne baba olacağını söylüyorum. dün karn?ndan bir kesi açarak beslemeye başlam??lar kayınvalidemin anlatt???kadarıyla, sanırım yutamad??? için mideden besleniyor şu an, sürekli aklımda ve hep dua ediyorum... Edited by: suer

dün biraz kötü olmuş, solunumu durmu?, hemen müdahele etmi?ler, akciğerlerine baloncuk kaçm??, (tabi bunlar t?p diliyle anlat?lan şeyler değil, ben de çok ya?amad???m için doğru ifade edemiyor olabilirim, bütün prematüre annelerinden özür dilerim) umarım herşey yolunda gider...

ben günler geçtikçe hala neden c?kmad?lar demelerine k?zard?m o günlerdesmiley29.gif annelik işte garip günlerdi,ama konu?tukçada rahatlard?m.evet bebişe annesinin dokunmas?na izin vermeleri süper bişi ben ilk taburcu olduklar?nda dokunabilmi?tim bebek için cok iyi olacakt?r eminim,eğer belli idiyse erken doğum ci?er i?neleri yap?lm?st?r sanırım bende 20 saatte bile i?e yaram??t? solunum sıkıntıs? olmam?st? mucize gibi o i?neler.dular?m?z bebiş için.

dün karn?ndan bir kesi açarak beslemeye ba?lam??lar kv nin anlatt??? kadar?yla, san?r?m yutamad??? için mideden besleniyor ?u an, sürekli akl?mda ve hep dua ediyorum...
pek rastlanan bir durum degil bu...burundan veya agizdan indirilen incecik bir boru yardimiyla sutu-mamayi mideye gonderirler. hatta gazini da o tupun ucuna taktiklari enjektorle alirlar. icitikleri sutu-mamayi tolere edip edemedikelrini gormek icin de belli araliklarla o borudan mide ozunu cekip durumuna bakarlar. bunu bir kesi yoluyla yaptilarsa baska bir sikinti da olabilir.. Allah sifa versin bebise..dunden beri hep aklima geliyor, dua ediyorum ona.. Suer ismini koymuslar mi? koysunlar ve adiyla cagirsinlar onu..canim benim:( Edited by: yasemin

evet benim bebişlere agz?ndan boru ile beslemi?lerdi,dogduktan sonra 4. gün sütümü vermeyi denemi?lerdi egeye 3 cc naza 2 cc denemi?lerdi naz 1 cc sini c?karm?st? ege 3 cc içebilmi?ti ( ama sonraki 45 gün sütü tolore edememe sorunu vardı hep kusmu?tu malesef ) :S bende ad?n? soracakt?m yasemin benden önce davranm?? ,acaba yemek borusunda filanm? sorun varki mi?deden beslenmeye geçmi?ler. Edited by: nilayy