Jump to content
Sign in to follow this  
yessim

Bekar annelere birkaç soru

Recommended Posts

Bende bekar anne olmay? seçenlerdenim.Önümde uzun ve zorlu bir süreç var.Ve ben aylard?r bu sürece hazırlan?yorum.henüz ilk adım? bile atmadım belki ama karar?m kesin.ve siz bekar annelere birkaç sorum olacak.Sizi üzmeyecek ve yeniden anılarınız? tazelemeyeceksem bana yardımcı olur musunu? 1-Bekar anne olmay? neden seçtiniz?Benim gibi a??lmaz engelleriniz var mıydı? 2-bekar anne olmay? seçti?inizde ikizleriniz kaç yaşındayd?? 3-Bu süreçte destekçi yada destekçileriniz var mıydı?Yani davam? açmadan evvel ailemle konuyu konu?mal? m?y?m?ben davay? açt?ktan sonra söylemekten yanay?m çünkü biliyorum herkes beni karar?mdan vazgeçirmeye çal??acak.Hiç kimse ki bu ailen bile olsa kendi evinde neler ya?ad???n? bilemez.Ve hiçbir şey uzaktan göründü?ü gibi değildir.Bu kadar beklememin nedenide ayrıl???m?n ard?ndan ailemin yanına gidece?im ve üniversiteye hazırlanan k?z kardeşim var,çocuklardan dolayı çal??mas?n? engellemeyi sitemem.

4-Dava sürecinde ne gibi sorunlarla karşıla?t?n?z?Örne?in e?iniz bo?anmamakta kararl? bi tutum sergiledi mi?yada çocuklar? kaç?rmakla sizi tehdit etti mi? 5-Bo?anman?n ard?ndan ne gibi sorunlarla karşıla?t?n?z?maddi ve manevi... (Buarada ben çal??an bi anneyim) 6-Bo?anmad?n öncesinde veya sonrasnda psikolojik yardım ald?n?z m?? 7-Çocuklarınız olmadık bi zamanda babaların? sorduşunda ne yapt?n?z?

çok zor bir karar arkadaşım, hakkında hayırlıs? neyse öyle olsun! güç ve sabır diliyorum... bekar annelerimiz eminim destek olacaklard?r... (bu arada kuzular?n maşallah çok şekerler)

ye?im arkadaşım ben bekar bir anne deyilim ama naçizane benim dü?üncem çok çok çok iyi dü?ün, ailenin yanına dönece?inden bahsetmi?sin,eğerki ailen her durumda sana destek oluyor ve kararlar?n? onayl?yorsa ne güzel ama karadenizli biri olarak ve burada yaşayan biri olarak az çok buradki aile tiplemelerini biliyorum, aksi drumda i?in dahada zor olacı? kanaatindeyim....amaa kendi ba??na ya?ayabilce?in bir duruma sahipsen ( sosyal ,ekonomik ) çocuklar?n?n babas?zl?k özlemi dışında ( ki babaya çok ba??ml? deyillerse zaten çok fazla sorun ç?kmaz diye dü?ünüyorum ), daha kolay üstesinden gelirsin, bu benim dü?üncem . yanlız şunuda belirteyim benimki bir dü?ünce , bir olay? ya?amk farklı , ben olsaydım ?öyle yapard?m demek çok farklı , şimdi benim yaptığım gibi...... elbette kendin ve çocuklar?n için neyin ve nasıl ya?aman gerekti?inin karar?n? yine en doğru şekilde sen verebilirsin, kolay gelsin ........ Edited by: sunag

canım allah yolunu hayırlıs? neyse o tarafa yönlendirsin.bekar annelerimiz eminim ki sana destek olcaklard?r sorular?n? yanıtlayacakt?r.zor bir süreç ama hakkında hayırlıs? ve karar?n?n sana ve çok tatlı sevimli yavrularına harl? olmasın? dilerim.bizlerin yapabileceği birşey varsa ben kendi adıma buraday?m.

Ye?imcim çok zor bir karar veriyorsun Allah yardımcın olsun.ben bekar anne değilim ama k?z kardeşimde bu olay? ya?ad???m?z için seni anlayabiliyorum.Ailesine maddi manevi destek olan brisi olarak ve k?zkardeşimin ya?ad?klar?na bizzat ?ahit olan birisi olarak sana nacizane fikirlerimi yazıyorum.Bo?anmay? ailene mahkemeden önce söylersen evet sana karşı ç?kacaklard?r. Y?llarca benim ve ailemin kardeşime karşı ç?kt???m?z gibi tabi bunun en önemli sebebi çocuktu. büyüsün küçükken babas?z kalmas?n amacıyla..ama herkes kendi ya?ad???n? çekti?ini kendi bilir.şimdi sorarsan karşı ç?kt???m için pişman?m çünkü kardeşimin ya?ad??? zorlukları çocuşuna da ya?att?k.Sonuçta çocukta büyüdü?ünde o babay? oda istemedi.Mahkemede e?in bo?anmay? istemiyorsa ki bizdeöyle oldu sürekli mahkeme erteleniyor fakat eninde sonunda i? bitiyor.Yani süre uzatmaktan başkabir i?e yaram?yor.Ailenin yanına gelmen bence çook dü?ünmen gereken bir karar. Biz bunu ba?aramad?k olmadı çok zor zaten .kardeşim çal??t??? halde çook maddi zorluklar çekti ve hala çekiyor.ilk başlarda baba bo?anmay? istemedi?i için maddi olarak mahkemenin karar? olan nafakay? bile vermedi çocukla görü?medi.Zaman geçtikçe galiba olayın fark?na vardı ki çocukla ilgilenip onun ihtiyaçlar?n? karşılamaya başlad?.Ama tek ba??na helede ikiz çocukla yaşam sürdürmek çok zor.Çok çok dü?ünmen gereken bir karar bence.Bir tarafta senin ya?ad?klar?n diğer tarafta ikiz çocuklar?n babas?z büyümesi bilemiyorum Allah yardımcın olsun..

Sevgisiz,ilgisiz,a?ks?z,empatisiz,yorgun,dü?ünceli,sevimsiz,soşuk hayatım? devam ettirerek sadece çocuklarım? dü?üneyim öyle mi?Ya ben bir gün dü?tü?ümde yaralar?m? kim saracak?Ve ben yara bere içindeyken ilgi,?evkat isteyen miniklerime kim ilgi gösterecek?Benim yavrular?m?n bana ihtiyacı var ve ben kendimi iyi hissetmezsem onları nasıl hayata hazırlar?m???

ye?imcim bekar anne değilim ama biliyorum ki şu anda senin duymay? istediğin en son kelimeler sabret yada bir daha dü?ün...onun için snin için en iyi olana sen karar verirsin...nasıl mutlu olacağını dü?ünüyorsan öyle yap...kimse senin çekti?ini bilmez çünkü.....allah yar ve yardımcın olsun....

allah senin ve ikizlerin hakkinda hayirli olani nasip etsin canim...cok zordur yanliz olmak,ama dunyanin sonu da degildir herhalde..ama ne olursa olsun zor verilecek bir karar..allah yanlis yaptirmasin..amain..

sevgili ye?imben gerek i? gerekse aile ortam?nda ve yakınçevremde bir çok bo?anm?? insan olan ve bo?anmalar?n? gören biriyim.bende evliklik kadar bo?anmay? da insanlara hak gören ve hayatım?z?n bir parças? olarak görüyorum.bu sebeple sadece çocuk nedeniyle yürümeyen bir evlili?i sürdürme taraftar? olmayanlardan?m.yani bence dea bazı durumda bitirmek devam ettirmekten çok iyidir.çocuklar tabiiki etkileniyor ama inan eğer iki tarafta çocuklar?na aynı değeri veriyorsa bu etkilenme daha az oluyor.bo?anmak isteyen erkek olunca dava hemen bitsin isteniyor oysaki kadın olunca davay? uzat?yorda uzat?yorlar.bu tür mahkeme oyunlar?na hazır olman gerek.herşeyden önce sana güç kendine güven ve sabır diliyorum.hayırlıs? neysede o olsun diyorum.sevgiyle kal...

ye?imcim öncelikle allah hep yardımcın?z olsun senin ve ikizlerin.çünkü bu ne senin için nede onlar için kolay olmayacakt?r.Ama birşekilde de zamanla a??labilir insano?lu nelere al??m?yor ki yada ne zorlukları istediklerinde a?am?yorlar ki.ama bence de ailen davadan önce ö?rendiklerinde karşı ç?k?p ikna etmeye çal??acaklarsa iyi dü?ün derim yanlar?na gitmeyi dü?ündü?ün ailen sonuçda.

ye?imcişim,merhaba..,gerçekten çok zor bir süreç olduşunu söyleyebilirim,çocuksuzken bunu ya?am?? biri olarak..bir de ikizler eklenirse,kat kat zorla?abilir durum..ancak anladımki o yola girmi? benli?in..,aksi dü?ünceye tahammülün yok..yani tamamen soşumu?sun ilişkinden..ailen bilsin ki desteklerini arkanda hisset..tüm ya?ad?klar?n? anlat?rsan,sana destek olacaklard?r ,aile bu günler içindir..karşı taraf bu gücü görmeli ki,biraz çekinsin yapacaklar?,tehditleri vs konular?nda..zaman herşeyin ilacı gerçekten..hiç kolay değil ama a?acaks?n tüm zorlukları hiç merak etme..bebekler etkilenecek ama kavga gürültüde büyümekde psikopat yapar çocuklar?..kader işte..allah baht?n?z? aç?k etsin canım..sağlık olsun..yıpratma kendini..bebeklerine sar?l..ailene sar?l..vede bizede sar?lsmiley1.gifhak?n?zda hayırlıs? olsun inşallah..

arkadaşım hakkında hayırlıs? olsun! eminim sende çok güçlü kadınlardan, güçlü annelerden birisin!!! bundan sonra güzel mutlu bir hayat?n olsun iki mini?in ve ailenle birlikte!!