Jump to content
Guest dimple

BEBEKLERDE KEPÇE KULAK!

Recommended Posts

annemde yegenler?m?n kulaklar?n? normal pansumanda kullan?lan bantlarla yapıştır?yodu o bantlar?n kag?t g?b? olanlar? var b?z dalga gec?yorduk annemle ama demek kadıncag?z?n b? b?ld?g? varm?s smiley2.gif kafalar?da deg?sık sek?l al?nca yatma sek?ller?n? deg?st?r?p durur hatta burunlar?da m?n?c?k olsun d?ye sıkar arada :D

Guest dimple
bu yaz?y? okudu?umdan beri bende dikkat ettim benimkilerde kepçe olucak galiba.smiley29.gif?u bantlardan hemen bulmam gerekiyor.bu arada ARYA VE ERK'in yeni resimleri çok güzel büyümü?ler mi neesmiley1.gif
VALLA BÜYÜMÜ?LER D?M? BEN?M YUMURCAKLAR smiley17.gifSEN?NK?LER DE ÇOOOOK ?EKER ALLAH BA?I?LASIN CANIM. VALLA MOTHERCARE DE BULAMADIM BANTLARDANsmiley5.gif

yok canım hiç acıtmad?,banyodan önce bebe ya??yla ç?kard?m,hissetmedi bile,tahri? eder diye bidaha yapmadım tabi. ben şunu merak ediyorum aslında, bebeklerinde bunu yaşayan ve sonra düzeldi?ini gören anneler varm? acaba? bo? yere u?ra?mayay?m bebelerin kafalar?yla,kulaklar?yla..

arkadaşlar ben de uzun zamandır tak?ld?m(tabi bu yaz?y? okuduktan sonra)bence bu kulak bantlar? hani serum falan tak?ldışında kolu bantl?yorlar ve hava geçiren bantlar varya onlardan.ben bir rahatsızlık geçirmi?tim ve o bantlardan 1 ay boyunca kullanm??t?m cildim hiç tahri? olmadı.dr larda onlardan kullan?yor zatensmiley17.gif

Esracımm ben daha önce yazd???m gibi doktorumuzun verdiği bant? kullandım ve düzeldi... özellikle de kafada olu?an e?riliklerde farklı yat?rma şekilleriyle düzeliyor, sürekli kontrol altında tutun bebikolar?n?z?, sonradan üzülmesinlerr...

ah ah neler yapmıyorum ki, geceleri kontrol ediyorum ,düzeltiyorum başlar?n?,kulaklar?n?,ama öyle inatç?lar ki, sinirlenince uyumuyolar da bana ceza olarak..bakalım nolcak

Bizim miniklerin de kulaklar? hep k?vr?l?yordu yatarken. O?lum doğduşunda zaten kulaklar? biraz büyücekti onun gelece?inde kepçelik vardı ama kızım?n kulaklar? k?vr?lmaktan dolayı kepçe oldu:) Biz de şu pansuman yaparken kullan?lan bantlarla yap??t?rd?k bir defa ama hiç bir i?e yaramad?. Hatta sökerken zavall? çocuşu ciyak ciyak a?latt?k, bir daha da bantlamad?k:)

bizde de vardı drmuz hep aynı kulak üstüne yat?rma demişti senin gözetim,nde oldumu o k?vr?lan kula??n üstüne yat?r demişti ve ben süreklide elimle içe doğru bast?r?yordum bizimkinin bir ara baya?? kepçe olmuştu çok korkmu?tum böyle kalacak diye ama sürekli yap?nca kalmad? umarım seninkinde de kalmazsmiley3.gifglitterfy-flpbk0302071717023234.gif

Merhabalar, Öncelikle ben bir anne değilim ama en iyisi olmaya gayret eden bir ikiz amcas?y?msmiley1.gif ?kizlerimiz 103 günlük,ve her bebek gibi haliyle çok şekerler.?kiz olmalar? nedeniyle biri anne karn?nda diğerinin lokmalar?n?da götürdü?ü için diğerine oranla biraz daha minik.. Ve bu minik yatarken a??rl??? tek yöne verdiği için tek kula?? kepçe kaldı. Ve ?apka yada bere tarz? bir aksesuara ?iddetle karşı ç?kmakta. Bu bahse konu olan band? buldugum fırsatlarda edinmeye çalıştım ama bulamadım. Ad?n? veya nereden temin edebileceğimiz konusunda bir yorum alabilirsem çok mutlu olacağız.. Allah herkesin evlad?n? ba???las?n,sağlık sıhhat versin. Te?ekkürler ve sayg?lar..

benimkiler 9. aya girdiler oğlumun kula?? hala k?vr?l?yor eskisi kadar yumuşak değil ancak kepçeli?i devam ediyor. kepçe kulaklar?da kendisine ayrı bir ?irinlik kat?yor. bende kızım?n yumuşak saç bantlar?ndan oğluma takt?m özellikle uyurken çünkü uyanıkken istemiyordu. ama pek i?e yarad??p?n? söyleyemeyeceğim. hiç dr sormadım ( hayret bunu nasıl sormam???m kendime ?a?t?m ) ayrıca kepçe erkekler hem daha çekici daha zeki oluyorlarm?? :)

Kepçe kulak erkek çocugu için okadar dikkat çekmeyebilir belki ama bizim ikizler gibi k?z çocugunda göze bataca??n? dü?ünüyorum. Ayr?ca malum hep bebek kalm?yorlar,gelecegi dü?ünürsek çocugun arkadaş ortam? içinde farklı hitaplara maruz kalmas? pek ho? olmasa gerek psikolojik aç?dan. Ama eminim kepçe kula??nda ayrı bir çekicili?i ve ?irinli?i vardırsmiley1.gifBak?? aç?s?na göre deşiğir elbette,ama benim bak?? aç?mdan değil.. Aff?n?za s???narak,bence bebeğiniz veya bebeklerinizin varl???n?n size verdiği mutluluk küçük ayrınt?lara tak?lman?z? engellemi? olabilir.. Ama o şimdi bir bebek,ilerde bir birey olacaksmiley2.gif Sayg?lar..

Guest dimple

bebişlerim 4 aylıkken açt???m bu konu tekrar gündeme gelmi?..benim kızım kepçe kulak olmadı neyseki çok ?ükür Allaha ..ama bu konudan muzdarip olanlar için arkadaşım?n da dedi?i gibi çok basit bir ameliyatla kurtulma ?ans? varm??

benim oğlumun da yatarken katlanmaktan sa? kula?? kepçe olma yolunda ilerliyordu ki saç band?, ?apka fayda etmedi durmuyor çünkü, kay?yor onlar. Doktorumuzla konu?tuk yara bant? ile yap??t?r?n dedi öyle yaptık bir süre. Hatta daha sonra kızım?n da bir kula?? aynı şekilde olmaya başlayınca onu da bantladım. Bildişimiz yar? bant? değil de hani kan al?n?nca yap??t?r?lan incecik yuvarlak bantlar var ya onlardan aldım. S?k sık de?i?tirerek birkaç ay böyle bantladım. Ama çok erken başlamad???m için ikisinin de birer kula?? diğerine göre biraz daha kepçe :((Edited by: Banu_T

Eski bir konu ama bir "misafir kullanıcı" sorduğu için ben de direkt onun sorduğu gibi aktarıyorum. 

se_ce, ‎9‎.‎02‎.‎2009 - 17:09 yazdı:

Canım bizim ilk zamanlar başımıza gelmişti bu kulak kıvrılması olayı.. Ben hiç dikkat etmemişim. zaten evde tek başıma 2 bebekle neyi nasıl yetiştirdiğimi hatırlamıyorum :)) bi arkadaşım uyardı, bak dedi Ceren'in kulağı kıvrılıyor... Hemen doktorumuza söyledik ki 1 aylık falandı o zaman.. Bize çok hassas bi bant vermişti. kulağını geriye doğru bantlayın ve

diğer tarafına yatmasını sağlayın birşey kalmaz demişti.. Bizde birkaç ay o bantı kullandık ve geçti... inşallah sizde de kalıcı olmaz.

Raporu yanıtla

Misafir

Submitted

Kullandığınız bandın adını yazar mısınız 

bu tarz içerikleri ne zaman görsem aklıma şey geliyor. bir ünlü vardı kulaklarını uhu ile yapıştırmıştı :D adı aklıma gelemedi... kafa bandı ile şekil almasını sağlamak kolay oluyor bu arada ^^

oyuncuyumm, 27 dakika önce yazdı:

bu tarz içerikleri ne zaman görsem aklıma şey geliyor. bir ünlü vardı kulaklarını uhu ile yapıştırmıştı :D adı aklıma gelemedi... kafa bandı ile şekil almasını sağlamak kolay oluyor bu arada ^^

:)) :))

http://www.gazetevatan.com/kulaklarina-japon-yapistirici-surdu-hastanelik-oldu-79038-magazin/

01 06 2006 - 11:18

Ünlü manken Doğa Bekleriz büyüklüğünden şikayet ettiği kulaklarını başına yapıştırınca hastanelik oldu