Jump to content
Guest dimple

BEBEKLERDE KEPÇE KULAK!

Recommended Posts

Guest dimple

HERKESE MERHABA..BEBEKLERDE KEPÇE KULAK OLAYINA DEĞİNMEK İSTEDİM.BENİM KIZIM YATARKEN BAŞINI SAĞA SOLA ÇOK OYNATIYOR VE KULAKLARI KIVRILIYOR.NE KADARDA DÜZELTSEM YETERLİ OLMUYOR.KULAKLAR DAHA ÇOK YUMUŞAK.AİLEDE KEPÇE KULAK OLAN HİÇ YOK AMA KENDİLİĞİNDEN AÇILICAK DİYE ÇOK KORKUYORUM ARANIZDA AYNI ŞEYLERİ YAŞAYAN VARMI BUNU ENGELLEMENİN BİR YÖNTEMİYOKMU ACABA?smiley5.gif Edited by: dimple

ben Şapka ve saç bantıyla yerinde tutmaya çalışıyordum kulaklarını :-)zaten miniklerken hep şapka giydiriyordum eviniçinde bile en çok kafalarından ısı kaybına uğrarlarmış ya :-)

Canım bizim ilk zamanlar başımıza gelmişti bu kulak kıvrılması olayı.. Ben hiç dikkat etmemişim. zaten evde tek başıma 2 bebekle neyi nasıl yetiştirdiğimi hatırlamıyorum :)) bi arkadaşım uyardı, bak dedi Ceren'in kulağı kıvrılıyor... Hemen doktorumuza söyledik ki 1 aylık falandı o zaman.. Bize çok hassas bi bant vermişti. kulağını geriye doğru bantlayın ve diğer tarafına yatmasını sağlayın birşey kalmaz demişti.. Bizde birkaç ay o bantı kullandık ve geçti... inşallah sizde de kalıcı olmaz.

Guest dimple

ZEYNEPCİM BENİM KIZIM ŞAPKA VE BANTLARDAN ÇOK RAHATSIZ OLUYOR MÜMKÜN DEĞİL GİYDİREMİYORUZ SADECE RESİM ÇEKTİRİRKEN GİYDİRİYORUM ONDA BİLE KIYAMETİ KOPARTIYOsmiley36.gifBANTLARI VE ŞAPKAYI NE ZAMANA KADAR GİYDİRMİŞTİN SEN?BEN 1 AYDAN SONRA İKİSİNEDE ŞAPKA GİYDİRMEYİ BIRAKTIM.

nurcan bant deyince aklıma geldi biz birgün bi akrabamıza bebek görmeye gitmiştik bebeği kucağıma aldım bide ne göreyim yavrucuğun kulaklarını bildiğimz koli bandıyla yapıştırmışlar gülermisin ağlarmısın hesabı dedim çıkarın kulağından şu bantları şapka giydirin dedim o zaman bilmiyordum nurcanın dediği gibi hassas bantların olduğunu bilseydim onu söylerdim ama koli bantıydı bebeğin kulağındakiler

Guest dimple

BEN ÇOKMU EVHAM YAPTIM ACABA BU KONUDA?O KADAR DA VAHiM GÖZÜKMÜYOR SANKİ.BENİMKİLER 4 AYLIKLAR GEÇMİ KALDIKK??smiley5.gif

Guest dimple

nurcan bant deyince aklıma geldi biz birgün bi akrabamıza bebek görmeye gitmiştik bebeği kucağıma aldım bide ne göreyim yavrucuğun kulaklarını bildiğimz koli bandıyla yapıştırmışlar gülermisin ağlarmısın hesabı dedim çıkarın kulağından şu bantları şapka giydirin dedim o zaman bilmiyordum nurcanın dediği gibi hassas bantların olduğunu bilseydim onu söylerdim ama koli bantıydı bebeğin kulağındakiler
NURCAN BU BANTLAR NERDE SATILIYOR ALIYIM BENsmiley36.gif

bizim Defne öyle yapardı, ben düzeltirdim o kıvırtırdı kulağını hele ki emerken, hiçbirşey yapmadım, kıvrılmadı ama normal şimdi, ya da acaba kıvrıldı da ben mi farkında değilim, akşam bi bakıyım bari smiley36.gif

Gamzecim aynı takıntıy? bende ya?adım hemde baya?? bir evham yapmıştım.Annemle sürekli tart???yorduk bu konuda. O?lum yatarken sa?a sola çok döndü?ü için kulaklar? kepçe gibi k?vr?l?yordu.Bakt?m çocuğun kulak ?ekli de?i?meye başlad? ben bant takmaya çalıştım fakat band? tak?nca oğlum a?lamaya ba?l?yordu. Annem birşey olmaz onun kulak etleri daha çok taze büyüdükçe deşiğir falan dedi.Her dışarı ç?kt???mda veya hastaneye gittişimde gözlerim çocuklar?n kulaklar?na tak?l?rd? ve gerçekten çoşu bebeğin kulaklar? kepçe.Annem olmadı?? zaman sürekli oğlumun kulaklar?n? düzeltirdim ama genellikle annem bakt??? için çok ta fazla müdahale edemedim.Baya?? bir düzeldi ama resimden de anla??laca?? gibi biraz kaldı. bence bir şekilde dikkat et ...

Guest dimple

LEYLACIM BEBEKLER?N ÇOK SEV?ML?LER MA?ALLAHsmiley17.gif KULAK BANTLARINI NERDEN TEM?N EDEB?L?R?MK?smiley5.gif CANI YANMASIN YAVRUMUNsmiley19.gifAZ ÖNCE ESK? RES?MLER?NE BAKTIM KULAKLARINDA H?Ç AÇIKLIK YOK AMA ??MD? ÇOK HAF?F VAR B?R AN ÖNCE ÖNLEM ALMALIYIMsmiley24.gif

Guest dimple

bizim Defne öyle yapardı, ben düzeltirdim o kıvırtırdı kulağını hele ki emerken, hiçbirşey yapmadım, kıvrılmadı ama normal şimdi, ya da acaba kıvrıldı da ben mi farkında değilim, akşam bi bakıyım bari

]

smiley36.gif

Canım bize o bantları o zaman doktorumuz vermişti.. hatta tabaka halindeydi, biz kesip kesip yapıştırıyorduk.. saçına da geldiği için, sonradan çıkarması çok rahat oluyordu. belki eczaneye sorabilirsin, bebek için bant diye

Guest dimple

EVET BENDE DOKTORA SORMAYA GEREK OLMADANBANTLARDAN TEM?N ED?Y?M NASIL OLSA H?ÇB?R SAKINCASI YOK.?N?ALLAH SIKILMAZ BEN?M KIZIM BU BANTTAN.ÇÜNKÜ SAÇINA ASLA H?ÇB?R?EY TAKTIRMIYO HEMEN A?LAMAYA BA?LIYOsmiley13.gif

Guest dimple

EVET EVRENC?M KIVRILDIKÇADA HAF?F AÇILMALAR OLUYO HEMEN ÖNLEM ALMALIsmiley2.gif

BENDE ÇOK TAKINTILIYIM BU KONUDA... DORUK O?LUMUN KULAKLARI YATI? POZ?SYONUNDAN DOLAYI KEPÇE DURUYOR.B?R TÜRLÜ YAN YATIRAMADIK.YAN YATIRMA YASTI?INI B?LE ?TT?R?PSIRTÜSTÜ YATIYOR.BA?INA BANT DAH?L H?ÇB?R ?EY TAKTIRMIYO A?LIYO..?APKA B?LE G?YMED? ASLA..HATTA ?NCE ÇORABIMI KES?P BANT ?EKL?NDE TAKTIM HAF?F VE HAVADAR OLSUN SIKMASIN D?YE.. ONU B?LE ?STEMED?,..VE SONU? KEPÇE KULAKLAR..smiley19.gif 6 AYLIK OLDUK BU SAATTEN SONRA DE????RM? K?... BU BANTLAR NE D?YE SATILIYOR ACABA ALSAM ??E YARAR MI...

arkadaşlar bence çok abartmışsınız ,eğer yatış pozisyonundan kaynaklanan bir kıvrıklık yada kepçelik varsa hiç yavrucuklara eziyet etmeyin zaten öyle kalmaz ,ama yok zaten kendinden kepçeyse yine eziyet etmeyin düzelmez .......benim size söylebileceğim EN GÜZEL GÖZ GÖREN GÖZ ,EN GÜZEL KULAK İŞİTEN KULAK smiley1.gifEdited by: sunag

Ya benimkilerin de kulaklar? hafif kepçe, hatta bazen Alp'inki gece emzirmeye kalkt???mda k?vr?lm?? oluyor ben hiç takıntı yapmam??t?m. Hani benim ve babasının da hafif kepçe kulaklarım?z olduşu için! Kafa ?eklini de takıntı yapmadım, diyorlarki Alp'in bir taraf? daha düz, Ardan?nki düzgün, yat?r söyle de düzelsin falan diye. Ayol ben 2sinin de annesiyim. ?kisine de aynı davran?yorum, yatmaktan bişi olsa 2sine de olmaz m?? Alp'in kulaklar kepçe kafa yamuk olursa saçlar? babasına çeksin diye dua edecegiz, saclar? kapat?r artık :-) ?aka bir yana bu ay kontrolünde ben de soracağım doktora... Alp ?apka tak?nca tiz ç??l?klar att??? için ne yapabiliriz bilmiyorum ama...

aayy derdime parmak bast?n gamze' cim bizim ece nin kulaklr 2-3 ayd?r kepçe oldu. Ben başta takıntı yapmadım ama 1 haftadır bu konuda takıntıl?y?m. Biz 10 aylık olduk bantlar?n halen faydası olur mu ?

arkadaşlar,ben de 5 aylık bio?lan bik?z ikiz annesiyim.oğlumda doğduşundan beri sa??na yatma inad? var ,başlarda önemsemedik,fakat 2. 3. aylarda bakt?k kafas?n?n sa?? düzle?mi? ve sa? kula?? kepçele?mi?.o zamandan beri sa?a yat?rmamaya ve kula??n? düzeltmeye çalışıyoruz fakat tam olarak düzelmedi.benim de bir kez kula?? bantlama girişimim oldu flasterle ama tahri? olur,allerjik reaksiyon olur diye tekrarlamadım.kızım da ısrarla s?rt üstü yatmakta ve onun kafas?n?n arkas? da düzle?ti.ne yapsam gene istedikleri pozisyona giriyolar.düzelir diyo büyükler ama bu mesele canım? sıkmakta. tecrübeli anneler ,düzelirmi gerçekten ,yada ne yapmal?,6. aya girdiler,bu saatten sonra etkisi olur mu ?? ilgilenirseniz çok sevinirim..

Arkada??m benim kızım doğdunda yatmaktan kafas?n?n arkas? dümdüz olmuştu, annem farketti ve yan yat?rmaya yüzü koyun yat?rmaya başlad?k zamanla düzeldi,bana kalsa asla düzelmez gibiydi çünkü dümdüztepsi gibi bir ?ekil alm??t?.kulak meselesine gelince bence hemen hemen bütün bebeklerde kepçe kulak sorunu var ve kesinlikle yatmaktan kaynaklan?yor, .Sonuçta dikkat edilmezse öylede kalıyor.Ben o kadar kafaya takm??t?mki uyuduşunda hemen band?n? takard?m.Zamanla düzeldi ama yinede birazcık kaldı sanırım .Onlar?n kemikleri daha sertle?memi?l tazecik hemen ?ekli deşiğiveriyor.Dikkat etmemiz lazım...

Guest dimple
arkada?lar,ben de 5 ayl?k bio?lan bik?z ikiz annesiyim.o?lumda do?du?undan beri sa??na yatma inad? var ,ba?larda önemsemedik,fakat 2. 3. aylarda bakt?k kafas?n?n sa?? düzle?mi? ve sa? kula?? kepçele?mi?.o zamandan beri sa?a yat?rmamaya ve kula??n? düzeltmeye çal???yoruz fakat tam olarak düzelmedi.benim de bir kez kula?? bantlama giri?imim oldu flasterle ama tahri? olur,allerjik reaksiyon olur diye tekrarlamad?m.k?z?m da ?srarla s?rt üstü yatmakta ve onun kafas?n?n arkas? da düzle?ti.ne yapsam gene istedikleri pozisyona giriyolar.düzelir diyo büyükler ama bu mesele can?m? s?kmakta. tecrübeli anneler ,düzelirmi gerçekten ,yada ne yapmal?,6. aya girdiler,bu saatten sonra etkisi olur mu ?? ilgilenirseniz çok sevinirim..
KARABAY FLASTER CANINI ÇOK ACITIRsmiley6.gif6 AY BENCE GEÇ DE??L CANIM YA AMA Y?NEDE AC?LEN B?R DR SORMAK LAZIM ?LER?DE BEBE??N PS?KOLOJ?S?NE KADAR ETK? EDER BU TÜR DURUMLAR. BAHSETT???M?Z KULAK BANTLARI ECZANELERDE BULUNMUYOR ARKADA?LAR MOTHERCARE MA?AZASINDA VE D??ER BEBEK MA?AZALARINDAN ARA?TIRAB?L?RS?N?Zsmiley1.gif

bu yaz?y? okuduşumdan beri bende dikkat ettim benimkilerde kepçe olucak galiba.smiley29.gifşu bantlardan hemen bulmam gerekiyor.bu arada ARYA VE ERK'in yeni resimleri çok güzel büyümü?ler mi neesmiley1.gif